Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Space Quest V: The Next Mutation (PC)
OkładkaSpace Quest V: The Next Mutation (PC)

Space Quest V: The Next Mutation PC

Kolejna, piąta część przygodowego cyklu Space Quest i zarazem pierwsza gra z całej serii, którą napisał tylko i wyłącznie Mark Crowe, członek duetu komediowego „The Two Guys from Andromeda”.

Przygodowe

Space Quest V: The Next Mutation Premiera PC

1stycznia1993

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przez lata seria przygodówek pt. Space Quest ewoluowała tak jak i cała branża w swoich rozwiązaniach technologicznych, jednak nie zatraciła swojego humorystycznego klimatu. To pierwsza gra z całej serii, którą napisał tylko i wyłącznie Mark Crowe, członek duetu komediowego „The Two Guys from Andromeda”. Gra jest ekstremalnie zabawna, wypełniona po brzegi gagami, które nawiązują do znanych książek i filmów science-fiction.

W Space Quest V: The Next Mutation ponownie wcielamy się w Rogera Wilco, który po licznych przygodach (poprzednie części cyklu) dotarł bezpiecznie na swą rodzimą planetę Xenon, gdzie postanowił uczęszczać do Akademii StarCon. Jego marzeniem było zostać kapitanem, co niestety nie należało do prostych zadań. Pewnego dnia Roger pisał ważny test sprawdzający, na który nie był w ogóle przygotowany. Przy sprawdzaniu testu przez komputer nastąpiło spięcie i Roger zdał test na 100%, co okazało się najlepszym wynikiem w historii Akademii. Mianowano go kapitanem i dano mu jego własny statek – śmieciarkę.

Niedługo po tym „wiekopomnym” wydarzeniu Roger wpada w nowy wir wydarzeń związany z rozprzestrzenianiem się nieznanej mutacji. Sytuacja staje się ekstremalnie poważna, gdy zostaje zarażony kapitan Quirk - dąży on do zniszczenia całej Gwiezdnej Konfederacji. Na całe szczęście nasz nieustraszony Roger rozprawia się ze złym kapitanem, ratuje StarCon, dostaje nowy statek i wraca na Xenon...

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Quest V: The Next Mutation: Odpowiednia dla każdego wieku.

Space Quest V: The Next Mutation Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC AT 486DX2 66MHz
  • 8MB RAM