Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Police Quest: In Pursuit Of The Death Angel (PC)

Police Quest: In Pursuit Of The Death Angel PC

Prekursor gier przygodowych Sierry, których tematem jest ciężka praca policjanta. Pierwszym zadaniem Sonny'ego Bondsa, będzie powstrzymanie dealera narkotyków, tytułowego Anioła Śmierci.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Police Quest: In Pursuit Of The Death Angel (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7września1987

Sonny Bonds jest policjantem drogówki w amerykańskim miasteczku Lytton. Zapewne jego życie nadal toczyłoby się leniwie, gdyby nie nagły wzrost spożycia narkotyków wśród miejscowej młodzieży. To właśnie ten przykry czynnik rzuci go w wir wydarzeń, które pozwolą rozpocząć śledztwo przeciwko najgroźniejszemu z handlarzy, tytułowemu Aniołowi Śmierci. Jeżeli podejmiesz wyzwanie, będziesz miał niepowtarzalną okazję ująć go osobiście, a następnie postawić przed sądem.

Gra powstała przy współudziale Jima Wallsa, emerytowanego oficera policji, który zawarł w niej wiele własnych, bolesnych doświadczeń, wyniesionych spośród wielu lat ciężkiej służby. Dzięki temu, Police Quest stał się tworem niezwykle realistycznym, poruszającym dogłębnie problem narkotyków wśród młodzieży, bez koloryzowania go przerażającymi statystykami, które na co dzień można oglądać na ekranie telewizora. O sile programu Sierry, najlepiej zaświadczył jeden z wyżej postawionych szefów amerykańskiej policji, który z dużą dozą sceptycyzmu postanowił go przetestować, a następnie wyrażał się o nim w samych superlatywach, twierdząc, że śmiało można go pokazywać kadetom w Akademii Policyjnej, jako doskonałą symulację problemu walki z narkotykami.

Police Quest powstał w 1987 roku i widać to niemal na każdym kroku. 16-kolorowa grafika nie zachwyca, podobnie jak obrzydliwie toporny interfejs tekstowy, który często zmusi nas do prawdziwej gimnastyki lingwistycznej. Jednak największą gehennę można przeżyć dopiero podczas jazdy radiowozem (nie zapominajmy, że Sonny Bonds pracuje w drogówce). Lytton ma przeszło setkę ulic, bardzo trudno jest więc znaleźć budynek, do którego akurat chcemy się udać, a nawet jeśli znamy jego lokalizację, możemy przeżyć horror, próbując przed nim dokładnie zaparkować. Dodatkowym utrudnieniem są źle rozwiązane opcje dialogowe. Najlepiej przed rozmową z kimkolwiek zapisać stan gry, gdyż wypowiedzianych kwestii bohaterów niezależnych, w żaden sposób nie można powtórzyć. Jeżeli przez nieuwagę przeoczymy jakiś istotny szczegół, to nawet Święty Boże nie pomoże. Należy też pamiętać, że Police Quest to wytwór Sierry, czyli ginie się równie często, jak zbiera punkty za postępy w grze. Wziąwszy jeszcze pod uwagę, że Sonny Bonds wykonuje niebezpieczny zawód policjanta... no cóż, opcja Save powinna stać się Twoją ulubioną.

Mimo powyższych niedogodności, Police Quest jest jednak pozycją godną większej uwagi. Najważniejszym czynnikiem decydującym o jej sile, jest bowiem realizm, czyli mozolna, ciężka praca, pełna proceduralnych zawiłości. Z zadowoleniem przyjąłem też fakt, że bohaterowie gry nie są przerysowani, jak to nieraz bywa w tego typu produkcjach. Sonny Bonds nie jest żywcem wyjęty z amerykańskiego komiksu i chwała mu za to. Natomiast, jeżeli komuś przeszkadza toporna grafika i interfejs tekstowy, zawsze może sięgnąć po reedycję Police Quest z 1992, w której oba te elementy doczekały się realizacji na miarę XXI wieku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 93 głosów czytelników.

Gry podobne do Police Quest: In Pursuit Of The Death Angel

Wymagania wiekowe Police Quest: In Pursuit Of The Death Angel

16+

Wymagania sprzętowe Police Quest: In Pursuit Of The Death Angel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA
Precinct – duchowy następca Police Quest na Kickstarterze
Precinct – duchowy następca Police Quest na Kickstarterze

wiadomość16 lipca 2013

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na nową policyjną przygodówkę Precinct, która będzie duchowym następca serii Police Quest. Twórcami tytułu są osoby odpowiedzialne za produkcję pierwszych odsłon tego legendarnego cyklu.

Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę
Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę

wiadomość4 lutego 2013

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Z emerytury powrócić postanowił Jim Walls, czyli ojciec serii Police Quest. Twórca ma w planach nową grę, na którą fundusze zamierza zebrać za kilka miesięcy na Kickstarterze.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.

Klasyczne przygodówki Sierry wracają na rynek
Klasyczne przygodówki Sierry wracają na rynek

wiadomość24 lutego 2006

Dokładnie za miesiąc na amerykańskim rynku zadebiutują cztery zestawy klasycznych gier przygodowych, które w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych wyprodukowała firma Sierra On-Line. Kompilacje, które prawdopodobnie przygotował koncern Vivendi Universal Games, dostępne będą za pośrednictwem sieci sklepów Amazon oraz Target.