Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Police Quest 2: The Vengeance (PC)

Police Quest 2: The Vengeance PC

Druga odsłona serii Police Quest kontynuuje wątki zapoczątkowane w pamiętnym pierwowzorze. Jesse "Death Angel" Bains ucieka z więzienia.

Przygodowe | policyjne

PC Windows
Okładka Police Quest 2: The Vengeance (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25października1988

Druga odsłona serii Police Quest kontynuuje wątki zapoczątkowane w pamiętnym pierwowzorze. Jesse „Death Angel” Bains ucieka z więzienia i wynosi się z Lytton, uśmiercając wcześniej kilka osób. Gracz ponownie wcieli się w rolę Sonny'ego Bondsa, który po awansie do Wydziału Zabójstw, będzie grał pierwsze skrzypce w śledztwie, mającym na celu ponowne ujęcie niebezpiecznego handlarza narkotyków.

Grafika uległa wyraźnej poprawie, choć nadal mamy do czynienia z 16-kolorową kartą EGA. Lepsze wrażenie sprawiają zwłaszcza tła, utrzymane w pseudo-trójwymiarowej konwencji. Interfejs także uległ pewnym przeobrażeniom, pojawiły się ładne i schludne okienka, ale w najważniejszej jego części, czyli tekstowym wprowadzaniu poleceń, nie wprowadzono żadnych rewolucyjnych zmian. Pod względem merytorycznym gra jest bardzo podobna do swego poprzednika, co oczywiście liczy się na plus. Duża w tym zasługa emerytowanego policjanta, Jima Wallsa, który kolejny raz podzielił się swoimi doświadczeniami z twórcami gry i brał czynny udział w jej powstawaniu. Jak zwykle, ogromną zaletą gry jest jej realizm. Mimo, że Sonny Bonds pracuje teraz w Wydziale Zabójstw, nie oznacza to, że nie będzie musiał przebijać się przez proceduralne zawiłości. Rzekłbym nawet, że pod tym względem autorzy gry poszli ostro do przodu, dokładając naszemu bohaterowi niebotyczną ilość mozolnej pracy. Z racji wykonywanych czynności, rozgrywka ma charakter liniowy, co oczywiście staje w opozycji do pierwowzoru, gdzie nasz plan dnia składał się z kilku, słabo powiązanych ze sobą czynności. W The Vengeance natomiast, od początku do końca babrzemy się w jednej i tej samej sprawie, dzięki czemu można lepiej się wczuć w zaistniałą sytuację. Jak na Sierrę przystało, gra do najłatwiejszych nie należy i nie chodzi tu tylko o zagadki. Trzeba przede wszystkim uważać, żeby nie dostać kulki między oczy, Sonny Bonds nie jest przecież z gumy.

Police Quest 2 kontynuuje dobre tradycje poprzednika. Gra posiada interesujący i wciągający scenariusz. Zadania śledcze, choć żmudne, są ciekawe i pozwalają spojrzeć na pracę detektywa z troszeczkę innej perspektywy - od kuchni. Duży plus należy się także za wprowadzenie kilku poprawek, zwłaszcza za lepsze rozwiązanie kwestii dialogowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Police Quest 2: The Vengeance

Wymagania wiekowe Police Quest 2: The Vengeance

16+

Wymagania sprzętowe Police Quest 2: The Vengeance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA
Precinct – duchowy następca Police Quest na Kickstarterze
Precinct – duchowy następca Police Quest na Kickstarterze

wiadomość16 lipca 2013

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na nową policyjną przygodówkę Precinct, która będzie duchowym następca serii Police Quest. Twórcami tytułu są osoby odpowiedzialne za produkcję pierwszych odsłon tego legendarnego cyklu.

Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę
Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę

wiadomość4 lutego 2013

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Z emerytury powrócić postanowił Jim Walls, czyli ojciec serii Police Quest. Twórca ma w planach nową grę, na którą fundusze zamierza zebrać za kilka miesięcy na Kickstarterze.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.