Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Detail (PC)

The Detail PC

The Detail to kryminalna gra przygodowa autorstwa zespołu Rival Games. Opowiada ona historię przestępczości i walki z nią z dwóch perspektyw – policjanta oraz zawodowego kryminalisty. Zabawa polega głównie na prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | policyjne

PC Windows
Okładka The Detail (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28października2014

28października2014

Steam

The Detail to epizodyczna policyjna przygodówka z tradycyjnym interfejsem point-n-click. Wyprodukowało ją niezależne studio Rival Games.

Scenariusz gry został napisany w konwencji poważnego dramatu kryminalnego. W trakcie rozgrywki kierujemy dwoma bohaterami - doświadczonym policjantem oraz przestępcą, co umożliwia nam dokładne poznanie obu stron historii. Podczas zabawy regularnie jesteśmy zmuszani do podejmowania ciężkich wyborów, które wpływają zarówno na wydarzenia w danym epizodzie, jak i na scenariusz kolejnych odcinków. Tym samym każdą z opracowanych przez autorów opowieści można przechodzić wielokrotnie, obserwując różne kierunki rozwoju fabuły.

Pod względem mechanizmów rozgrywki gra stanowi typową przygodówkę z interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzamy zatem na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Kierując policjantem zajmujemy się również śledztwami, co wymaga odnajdywania dowodów i przesłuchiwania świadków oraz podejrzanych.

The Detail wykonane zostało w całości dwuwymiarowej grafice. Tła stanowią mocno obrobione fotografie autentycznych miejsc, na które nałożono dodatkowe efekty wizualne, takie jak ruchome światła czy padający deszcz, natomiast wygląd postaci utrzymany jest w komiksowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Detail

18+

Zapowiedziano The Detail - policyjną epizodyczną przygodówkę
Zapowiedziano The Detail - policyjną epizodyczną przygodówkę

wiadomość21 czerwca 2013

Zespół Rival Games zapowiedział policyjną przygodówkę The Detail. Gra wciąż jest na wczesnym etapie produkcji, ale autorzy udostępnili już wersję demonstracyjną.