Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Blue Force (PC)
OkładkaBlue Force (PC)

Blue Force PC

Progam nawiązujący do najlepszych tradycji serii Police Quest, głównie za sprawą projektanta Jima Wallsa, który pomagał w jej tworzeniu. Blue Force pozwala Ci się wcielić w rolę młodego policjanta, który staje przed olbrzymią szansą, odnalezienia winnych morderstwa jego rodziców.

Przygodowe | detektywistyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blue Force Premiera PC

29marca1993

producent: Tsunami Games wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tuż po wydaniu Police Quest 3, Jim Walls, będący głównym projektantem serii, pokłócił się z firmą Sierra i postanowił opuścić jej szeregi. Emerytowany policjant, zwrócił się z prośbą o stworzenie nowej gry do niewielkiej grupy Tsunami Games, która w tamtym okresie mogła pochwalić się zaledwie jedną przygodówką - Ringworld, opartą o prozę Larry'ego Nivena. W Blue Force - bo taki właśnie tytuł, otrzymał nowy produkt - wcielamy się w postać Jake'a Ryana, świeżo upieczonego absolwenta Akademii Policyjnej, który obejmuje posadę na komisariacie w Jackson Beach. Głównym zadaniem naszego bohatera, jest rozwikłanie zagadki morderstwa jego rodziców, które popełniono jedenaście lat wcześniej. Zanim jednak do tego dojdzie, wykonywać będziemy standardowe patrole na motocyklu, wlepiać mandaty, czyli po prostu interweniować w sytuacjach zakłócenia porządku publicznego.

Weteranów Police Quest, jak i gier przygodowych w ogóle, może rozczarować zbyt pogmatwany interfejs użytkownika. U dołu ekranu znajduje się pasek, który pokazuje noszone przez Jake'a przedmioty. Żeby odczytać ich opis, należy najpierw kliknąć na dowolnej części ekwipunku, a następnie skorzystać z umiejscowionego obok pytajnika. Standardowe ikonki są wyświetlane dopiero po kliknięcu prawym, przyciskiem myszy. Korzystanie z tego udziwnionego systemu może początkowo wywołać frustracje, zwłaszcza kiedy wzorem gier Sierry, próbujemy za pomocą symbolu oka, diagnozować nowe przedmioty, ale można, choć nie bez trudności, przyzwyczaić się i do tego. Scenariusz jest solidny i wciąga bez dwóch zdań. Zaczynamy od wykonywania rutynowych czynności, związanych z patrolowaniem ulic Jackson Beach, które niepostrzeżenie zamieniają się w śledztwo, mające na celu ujęcie gangsterów odpowiedzialnych za śmierć naszych rodziców. W porównaniu do gier spod znaku Police Quest, dzieło Tsunami Games jest zdecydowanie łatwiejsze i krótsze, nie wpływa to jednak ujemnie na jego jakość.

Blue Force to bez wątpienia produkt wtórny, krzywdzące byłoby jednak twierdzenie, że jest słabszy od Police Quest. Firma Tsunami Games, która stanęła w szranki z Sierrą, wyszła z potyczki obronną ręką, tworząc program dojrzały i konkretny. Jednym mankamentem jest tylko toporny interfejs, ale akurat na tym polu, programiści nie mieli zbytniego doświadczenia, co poniekąd ich tłumaczy. Każdy fan przygodówek, a gier policyjnych w szczególności, powinien być więc po kontakcie z Blue Force zadowolony.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Blue Force: 16+

Blue Force Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386 25MHz
  • 2MB RAM
  • VGA