Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Police Quest 4: Open Season (PC)

Police Quest 4: Open Season PC

Czwarta i ostatnia gra z serii słynnych przygodówek. Tym razem akcja przenosi się do Los Angeles, gdzie nowy bohater - John Carey - podejmie śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności brutalnego morderstwa jego partnera.

Przygodowe | policyjne

PC Windows
Okładka Police Quest 4: Open Season (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28listopada1993

Gracze, którzy oczekiwali po Open Season kontynuacji przygód Sonny'ego Bondsa, srogo zawiodą się już na początku rozgrywki. Wraz z odejściem Jima Wallsa z projektu, Sierra pogrzebała wszystkie wątki, tak pieczołowicie dopracowywane w poprzednich częściach gry. Tym razem wcielamy się w postać Johnego Carey'a, detektywa Wydziału Zabójstw w Los Angeles, który poprowadzi sprawę okrutnego zabójstwa jego partnera, Boba Hickmana.

Police Quest 4 to kolejna rewolucja w kwestii wizualnej - postanowiono odejść od kreskówkowego stylu, na rzecz fotorealistycznej grafiki VGA. Nowy ekspert w dziedzinie pracy policyjnej - Daryl F. Gates, postarał się także o większą dozę realizmu. Program jest obrzydliwie brutalny, co chwilę na ekranie pojawiają się zmasakrowane zwłoki ludzkie, czego nie mogli przeboleć najwierniejsi fani serii. Śledztwo jest żmudne i wymaga olbrzymiej cierpliwości, zwłaszcza w kwestii zbierania dowodów i wypełniania rozmaitych formularzy na posterunku policji. Po mieście poruszamy się za pomocą mapy, na której wraz z rozwojem sytuacji zaznaczane będą nowe lokacje, ten patent był później szeroko wykorzystywany przez Sierrę, m.in. w Gabriel Knight.

Open Season na zawsze pogrzebał przygodówkowy charakter policyjnych gier Sierry. Gracze nie byli zadowoleni z poczynionych zmian i nie przekonało ich nawet najbardziej realistyczne jak dotąd, oddanie charakteru pracy detektywa. Daryl F. Gates bronił się przed zarzutami jak mógł najlepiej, twierdząc że nie jest to zabawa w policjantów i złodziei, jak wielu ludziom mogłoby się wydawać, ale brutalna rzeczywistość, pełna zimnych ciał pozostawionych w rynsztoku, czy dzieciaków odurzonych narkotykami na śmierć. Tłumaczenia jednak nie pomogły. Choć Police Quest 4 jest grą naprawdę ciekawą i interesującą, zebrała same negatywne recenzje. Sierra postanowiła więcej nie wracać do tego tematu i skupiła się na grze symulacyjno-stretgicznej, w której gracz kierowałby drużyną S.W.A.T.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Gry podobne do Police Quest 4: Open Season

Wymagania wiekowe Police Quest 4: Open Season

16+

Wymagania sprzętowe Police Quest 4: Open Season

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 386 25MHz
  • 4MB RAM
  • VGA
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.