Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Police Quest 4: Open Season (PC)
OkładkaPolice Quest 4: Open Season (PC)

Police Quest 4: Open Season PC

Czwarta i ostatnia gra z serii słynnych przygodówek. Tym razem akcja przenosi się do Los Angeles, gdzie nowy bohater - John Carey - podejmie śledztwo, mające na celu wyjaśnienie okoliczności brutalnego morderstwa jego partnera.

Przygodowe | policyjne

Police Quest 4: Open Season Premiera PC

28listopada1993

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Police Quest 4: Open Season

Police Quest 3: The Kindred

Beat Cop

Cruise for a Corpse

Gracze, którzy oczekiwali po Open Season kontynuacji przygód Sonny'ego Bondsa, srogo zawiodą się już na początku rozgrywki. Wraz z odejściem Jima Wallsa z projektu, Sierra pogrzebała wszystkie wątki, tak pieczołowicie dopracowywane w poprzednich częściach gry. Tym razem wcielamy się w postać Johnego Carey'a, detektywa Wydziału Zabójstw w Los Angeles, który poprowadzi sprawę okrutnego zabójstwa jego partnera, Boba Hickmana.

Police Quest 4 to kolejna rewolucja w kwestii wizualnej - postanowiono odejść od kreskówkowego stylu, na rzecz fotorealistycznej grafiki VGA. Nowy ekspert w dziedzinie pracy policyjnej - Daryl F. Gates, postarał się także o większą dozę realizmu. Program jest obrzydliwie brutalny, co chwilę na ekranie pojawiają się zmasakrowane zwłoki ludzkie, czego nie mogli przeboleć najwierniejsi fani serii. Śledztwo jest żmudne i wymaga olbrzymiej cierpliwości, zwłaszcza w kwestii zbierania dowodów i wypełniania rozmaitych formularzy na posterunku policji. Po mieście poruszamy się za pomocą mapy, na której wraz z rozwojem sytuacji zaznaczane będą nowe lokacje, ten patent był później szeroko wykorzystywany przez Sierrę, m.in. w Gabriel Knight.

Open Season na zawsze pogrzebał przygodówkowy charakter policyjnych gier Sierry. Gracze nie byli zadowoleni z poczynionych zmian i nie przekonało ich nawet najbardziej realistyczne jak dotąd, oddanie charakteru pracy detektywa. Daryl F. Gates bronił się przed zarzutami jak mógł najlepiej, twierdząc że nie jest to zabawa w policjantów i złodziei, jak wielu ludziom mogłoby się wydawać, ale brutalna rzeczywistość, pełna zimnych ciał pozostawionych w rynsztoku, czy dzieciaków odurzonych narkotykami na śmierć. Tłumaczenia jednak nie pomogły. Choć Police Quest 4 jest grą naprawdę ciekawą i interesującą, zebrała same negatywne recenzje. Sierra postanowiła więcej nie wracać do tego tematu i skupiła się na grze symulacyjno-stretgicznej, w której gracz kierowałby drużyną S.W.A.T.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Police Quest 4: Open Season: 16+

Police Quest 4: Open Season Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386 25MHz
  • 4MB RAM
  • VGA