Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2013, 11:15

Zapowiedziano The Detail - policyjną epizodyczną przygodówkę

Zespół Rival Games zapowiedział policyjną przygodówkę The Detail. Gra wciąż jest na wczesnym etapie produkcji, ale autorzy udostępnili już wersję demonstracyjną.

Niezależne studio Rival Games zapowiedziało epizodyczną policyjną przygodówkę The Detail. Autorzy czerpią inspiracje m.in. z serialu The Wire (u nas wyświetlanego jako Prawo Ulicy) oraz gry The Walking Dead. W planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera zapowiadana jest na przyszły rok. Projekt wciąż znajduje się na wczesnym etapie produkcji, ale twórcy wypuścili już demo z wersji alfa.

  1. The Detail – strona oficjalna gry
  2. The Detail – pobierz demo

The Detail zapowiadane jest jako poważny dramat kryminalny. W trakcie rozgrywki pokierujemy dwoma bohaterami - doświadczonym policjantem oraz przestępcą, co umożliwi nam dokładne poznanie obu stron historii. Wzorem The Walking Dead, podczas rozgrywki regularnie będziemy zmuszani do podejmowania ciężkich wyborów, które wpłyną zarówno na wydarzenia w danym epizodzie, jak i na scenariusz kolejnych odcinków.

Zapowiedziano The Detail - policyjną epizodyczną przygodówkę - ilustracja #1

Pod względem mechanizmów rozgrywki gra ma stanowić typową przygodówkę z interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzimy zatem na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Kierując policjantem zajmiemy się również śledztwami, co wymagać ma odnajdywania dowodów i przesłuchiwania świadków oraz podejrzanych.

Zapowiedziano The Detail - policyjną epizodyczną przygodówkę - ilustracja #2

Najsłynniejszą serią policyjnych przygodówek jest cykl Police Quest firmy Sierra, który doczekał się czterech głównych odsłon. Ostatnia z nich trafiła na rynek dwie dekady temu.

W marcu tego roku Jim Walls, czyli główny projektant i scenarzysta trzech pierwszych części Police Quest, ogłosił, że rozpoczął przymiarki do wyprodukowania duchowego spadkobiercy serii. Twórca zamierza za kilka miesięcy uruchomić Kickstartera.