Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Police Quest 3: The Kindred (PC)
OkładkaPolice Quest 3: The Kindred (PC)

Police Quest 3: The Kindred PC

Police Quest 3 ponownie pozwoli Ci się wcielić w rolę Sonny'ego Bonds'a, który od czasu ostatniej części gry zdążył się ożenić. Tym razem, głównym zadaniem jest powstrzymać pyschopatę, który dokonuje morderstw na tle rytualnym.

Przygodowe | policyjne

Police Quest 3: The Kindred Premiera PC

7listopada1990

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Police Quest 3: The Kindred

Martian Memorandum

Cruise for a Corpse

Police Quest 2: The Vengeance

W Lytton pojawił się nowy szaleniec, który dokonuje morderstw na tle rytualnym. Policja znajduje ofiary z wyciętym pentagramem na piersi, śledztwo ogranicza się tylko do identyfikowania kolejnych ciał. Nasz bohater, który w międzyczasie miał nieszczęście się ożenić, po miesiącu miodowym powraca na komisariat i już jako sierżant, ostro zabiera się do roboty.

Police Quest 3 jest ostatnią grą z serii, w której palce maczał emerytowany policjant Jim Walls i po raz kolejny udało się utrzymać wysoki poziom produktu. Pod wieloma względami The Kindred jest podobny do pierwszej części gry. Chociaż sprawa Anioła Śmierci przyniosła nam upragniony awans, znów wsiadamy za kółko policyjnego radiowozu i wyruszamy patrolować ulice. Akcja jest tu równie pasjonująca, co w serialu telewizyjnym Drogówka - naszym zadaniem jest wlepianie mandatów za zbyt szybką lub zbyt wolną jazdę, aresztowanie pijanych kierowców i tym podobne bzdety. Podczas wykonywania rutynowych czynności, dowiadujemy się nagle, że nasza świeżo upieczona żona została kolejnym obiektem ataku kultystów i w tym też momencie, rozgrywka przybiera diametralnie inny obrót. Tylko od naszego śledztwa zależeć będzie, czy uda się ująć poszukiwanego mordercę, oraz czy Marie wyjdzie z tego cało.

The Kindred jest pierwszym tytułem w serii, który doczekał się grafiki VGA i interfejsu opartego na ikonach. Dzięki temu produkt trafił pod strzechy graczy wymagających zdecydowanie więcej, niż 16-kolorowe EGA i tekstowe wprowadzanie poleceń. Wszyscy fani Police Quest na pewno przyjmą z zadowoleniem informację, że nie zrezygnowano z żmudnych procesów śledczych i kodów proceduralnych, które są niezbędne, jeśli myślimy o jakichkolwiek aresztowaniach. Na komisariacie w Lytton pojawił się nowy komputer, który posłuży nam do magazynowania dowodów w sprawie seryjnego mordercy. To właśnie za jego pomocą, należy oznaczyć miejsca kaźni, tworząc słynny już wzór pentagramu. Symbol stał się kultowy wśród fanów przygodówek głównie z tego względu, że nigdy nie udawało się go dokładnie narysować. Ważną rolę w grze odgrywa radiowóz, którym podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części gry, będziemy poruszać się po Lytton. Perfekcyjne opanowanie jazdy będzie miało duże znaczenie, np. podczas nielicznych pościgów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Police Quest 3: The Kindred: 16+

Police Quest 3: The Kindred Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA