Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Police Quest 3: The Kindred (PC)

Police Quest 3: The Kindred PC

Police Quest 3 ponownie pozwoli Ci się wcielić w rolę Sonny'ego Bonds'a, który od czasu ostatniej części gry zdążył się ożenić. Tym razem, głównym zadaniem jest powstrzymać pyschopatę, który dokonuje morderstw na tle rytualnym.

Przygodowe | policyjne

PC Windows
Okładka Police Quest 3: The Kindred (PC)

producent: Sierra

wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7listopada1990

W Lytton pojawił się nowy szaleniec, który dokonuje morderstw na tle rytualnym. Policja znajduje ofiary z wyciętym pentagramem na piersi, śledztwo ogranicza się tylko do identyfikowania kolejnych ciał. Nasz bohater, który w międzyczasie miał nieszczęście się ożenić, po miesiącu miodowym powraca na komisariat i już jako sierżant, ostro zabiera się do roboty.

Police Quest 3 jest ostatnią grą z serii, w której palce maczał emerytowany policjant Jim Walls i po raz kolejny udało się utrzymać wysoki poziom produktu. Pod wieloma względami The Kindred jest podobny do pierwszej części gry. Chociaż sprawa Anioła Śmierci przyniosła nam upragniony awans, znów wsiadamy za kółko policyjnego radiowozu i wyruszamy patrolować ulice. Akcja jest tu równie pasjonująca, co w serialu telewizyjnym Drogówka - naszym zadaniem jest wlepianie mandatów za zbyt szybką lub zbyt wolną jazdę, aresztowanie pijanych kierowców i tym podobne bzdety. Podczas wykonywania rutynowych czynności, dowiadujemy się nagle, że nasza świeżo upieczona żona została kolejnym obiektem ataku kultystów i w tym też momencie, rozgrywka przybiera diametralnie inny obrót. Tylko od naszego śledztwa zależeć będzie, czy uda się ująć poszukiwanego mordercę, oraz czy Marie wyjdzie z tego cało.

The Kindred jest pierwszym tytułem w serii, który doczekał się grafiki VGA i interfejsu opartego na ikonach. Dzięki temu produkt trafił pod strzechy graczy wymagających zdecydowanie więcej, niż 16-kolorowe EGA i tekstowe wprowadzanie poleceń. Wszyscy fani Police Quest na pewno przyjmą z zadowoleniem informację, że nie zrezygnowano z żmudnych procesów śledczych i kodów proceduralnych, które są niezbędne, jeśli myślimy o jakichkolwiek aresztowaniach. Na komisariacie w Lytton pojawił się nowy komputer, który posłuży nam do magazynowania dowodów w sprawie seryjnego mordercy. To właśnie za jego pomocą, należy oznaczyć miejsca kaźni, tworząc słynny już wzór pentagramu. Symbol stał się kultowy wśród fanów przygodówek głównie z tego względu, że nigdy nie udawało się go dokładnie narysować. Ważną rolę w grze odgrywa radiowóz, którym podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części gry, będziemy poruszać się po Lytton. Perfekcyjne opanowanie jazdy będzie miało duże znaczenie, np. podczas nielicznych pościgów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Gry podobne do Police Quest 3: The Kindred

Wymagania wiekowe Police Quest 3: The Kindred

16+

Wymagania sprzętowe Police Quest 3: The Kindred

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
  • VGA
Precinct – duchowy następca Police Quest na Kickstarterze
Precinct – duchowy następca Police Quest na Kickstarterze

wiadomość16 lipca 2013

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na nową policyjną przygodówkę Precinct, która będzie duchowym następca serii Police Quest. Twórcami tytułu są osoby odpowiedzialne za produkcję pierwszych odsłon tego legendarnego cyklu.

Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę
Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę

wiadomość4 lutego 2013

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Z emerytury powrócić postanowił Jim Walls, czyli ojciec serii Police Quest. Twórca ma w planach nową grę, na którą fundusze zamierza zebrać za kilka miesięcy na Kickstarterze.

Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów
Klasyczne przygodówki Sierry trafiły do brytyjskich sklepów

wiadomość7 maja 2007

Koncern Vivendi Games poinformował w miniony piątek, że cztery zestawy klasycznych przygodówek, które niegdyś tworzyła firma Sierra On-Line, są już dostępne w Wielkiej Brytanii.

Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek
Klasyczne przygodówki Sierry powrócą na rynek już w piątek

wiadomość12 września 2006

Niektórzy z Was z pewnością pamiętają obietnice koncernu Sierra Entertainment, dotyczące ponownego opublikowania na rynku najbardziej popularnych serii gier przygodowych, które niegdyś pomogły wybić się firmie kierowanej przez Kena i Robertę Williamsów. Wszystko wskazuje na, że po kilkunastu miesiącach oczekiwania, programy te wreszcie trafią do amerykańskich sklepów.