Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Cruise for a Corpse (PC)
OkładkaCruise for a Corpse (PC)

Cruise for a Corpse PC

Cruise for a Corpse to znakomita gra przygodowa, zrealizowana przez niezwykle zasłużoną dla gatunku firmę Delphine Software. Zadaniem gracza jest odnalezienie zabójcy multimilionera, który dopuścił się zbrodni podczas wycieczkowego rejsu statkiem.

Przygodowe | point-and-click

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cruise for a Corpse Premiera PC

13marca1991

producent: Delphine Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cruise for a Corpse

Blue Force

The Sexy Brutale

Police Quest 4: Open Season

Cruise for a Corpse to znakomita gra przygodowa, zrealizowana przez niezwykle zasłużoną dla gatunku firmę Delphine Software. Jest rok 1927. Inspektor Raoul Dusentier zostaje zaproszony na tygodniowy rejs jachtem po Morzu Śródziemnym przez multimilionera Niklosa Karaboudjana. Przyjemna wycieczka pozwalająca choć na chwilę zapomnieć o ciężkiej pracy detektywa, zamienia się dla Dusentiera w miejsce pracy, gdy szacowny gospodarz zostaje drugiego dnia rejsu zamordowany. Twoim zadaniem jest oczywiście dowiedzieć się kto popełnił ten haniebny czyń i oddać go w ręce sprawiedliwości.

Gra wykorzystuje lekko zmodyfikowany interfejs „point & click”. Po kliknięciu klawiszem myszy na przedmiocie, pojawia się lista czynności jakie można na nim wykonać. Podobnie wygląda to w kwestii poruszających się po statku postaci. Jako, że jest to gra detektywistyczna, istotnym czynnikiem wpływającym na jej rozwój, jest zbieranie dowodów i wykonanie niebotycznej wręcz ilości rozmów z potencjalnymi podejrzanymi. Niezwykle istotny jest także upływ czasu, odmierzany za pomocą zegara. Wskazówki przesuną się o dziesięć minut za każdym razem, gdy zrobisz coś dobrze i tym samym ruszysz akcję do przodu (co jest też poniekąd dużym ułatwieniem).

Cruise for a Corpse to gra, w której nic nie stoi w miejscu. Postać siedząca za jednym razem w kabinie, może dziesięć minut później znajdować się już w drodze na rufę, dlatego trzeba uważnie poruszać się po statku. Podobnie ma się rzecz z przedmiotami. To, że przeszukiwana przez Ciebie szafka jest aktualnie pusta, nie oznacza, że za godzinę nie trafi do niej jakiś przedmiot. W trakcie rozgrywki, podejrzani mogą mieć coraz więcej do powiedzenia, dlatego niezwykle istotne są częste rozmowy z każdym z nich. Co ciekawsze, po krótkim rekonesansie okaże się, że właściwie każdy z pasażerów statku ma odpowiedni motyw by zabić milionera, co wprowadza oczywiście fantastyczny smaczek do fabuły, kojarzący się od razu z dokonaniami Agathy Christie.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cruise for a Corpse: 12+

Cruise for a Corpse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • VGA