Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCX360
Okładka Leisure Suit Larry: Reloaded (PS3)
OkładkaLeisure Suit Larry: Reloaded (PS3)

Leisure Suit Larry: Reloaded

Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD

Reedycja pierwszej odsłony przygód Larry'ego Laffera, wydanej w Polsce pod tytułem Leisure Suit Larry 1: W krainie próżności. Projekt zrealizowany został przez studio Replay Games przy współpracy z twórcą oryginału - Alem Lowem.

Przygodowe | point-and-click | 2D | crowdfunding | indie | erotyczne

Leisure Suit Larry: Reloaded Premiera

anulowana

X360 PS3

27cze2013

PC

producent: Replay Games

Leisure Suit Larry: Reloaded to remake pierwszej części przygodowego cyklu opowiadającego o perypetiach erotomana Larry’ego Laffera. Odświeżoną wersję przygotowało studio Replay Games, a w pracach brał udział sam Al Lowe, czyli ojciec serii.

Głównym bohaterem jest łysiejący 40-letni Larry Laffer. Bohater mając dosyć samotności postanawia poszukać uczucia w mieście Lost Wages. Podczas miłosnej krucjaty czeka go wiele przygód i walka o serce jednej z pięciu kobiet. Wybranką Laffera może być m.in. lokalna prostytutka, rozpustna bywalczyni nocnych klubów, mająca już chłopaka recepcjonistka, miłośniczka wielorybów oraz piękność o imieniu Eve. Cała fabuła utrzymana jest w komediowej atmosferze i oferuje wiele wywołujących gromki śmiech scen.

Leisure Suit Larry to stuprocentowa przygodówka. Zabawa polega więc na zwiedzaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Ciekawym elementem mechaniki jest konieczność posiadania pieniędzy. Podbijanie niewieścich serc wymaga korzystania z taksówek i kupowania prezentów. Fundusze Larry'ego możemy podreperować, grając w blackjacka i na automatach hazardowych.

Pierwotna wersja gry wypuszczona została w 1987 roku. Korzystała z grafiki EGA w szesnastu kolorach, a interfejs oparty był na wpisywanych ręcznie komendach. W 1991 roku ukazał się pierwszy remake, który mógł się pochwalić grafiką VGA w 256 kolorach oraz interfejsem point-n-click. W porównaniu z obu tymi wydaniami Leisure Suit Larry: Reloaded posiada całkiem nową oprawę wizualną w wysokiej rozdzielczości, utrzymaną w kreskówkowym stylu znanym z siódmej części cyklu. Uproszczeniu uległ interfejs, który przypomina teraz większość współczesnych przygodówek, zmieniono również pewne zagadki, tak aby wyeliminować pewne niezbyt logiczne rozwiązania znane z oryginału. W grze nadal nie uświadczymy podświetlenia przedmiotów możliwych do zebrania.

Najważniejszą zmianą jest rozwiązanie problemu śmierci głównego bohatera, która w Leisure Suit Larry stanowi zjawisko powszechne i bardzo często zupełnie niespodziewane. W oryginalnym Larrym byliśmy w takiej sytuacji wyrzucani do ekranu głównego i zastanawialiśmy się nerwowo, czy zapisaliśmy stan gry w jakimś sensownym momencie. W Reloaded jesteśmy raczeni zabawną animacją i cofani do momentu bezpośrednio poprzedzającego śmierć.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 108 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Leisure Suit Larry: Reloaded: 18+

Leisure Suit Larry: Reloaded Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3