Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCX360PS3
Okładka Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge (PC)

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge to przygotowany przez firmę LucasArts remake kultowej przygodówki, wydanej pierwotnie w 1991 roku. Gracz kieruje poczynaniami pirata Guybrusha Threepwooda, który rusza na poszukiwanie legendarnego skarbu.

Przygodowe | point-and-click | piraci | 2D | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki

Okładka Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Strona oficjalna

data premiery gry:

6lip2010

PS3

7lip2010

PC X360

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge to remake drugiej części szalonych przygód pirata Guybrusha Threepwooda. Przy produkcji gry udział wzięli autorzy klasycznej wersji przygodówki wydanej przez LucasArts w 1991 roku.

Edycja specjalna Monkey Island 2: LeChuck's Revenge umożliwia ponowne wcielenie się w niepokornego niedoszłego pirata, który na początku tej części serii zostaje obrabowany przez niejakiego Largo La Grande, a następnie rusza na poszukiwanie legendarnego skarbu. Guybrush ponownie musi także stawić czoło swemu zaciętemu wrogowi, którym jest wskrzeszony jako zombie pirat LeChuck.

Współczesne wydanie Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, poza dobrze znaną fanom gatunku fabułą ma także zupełnie nową oprawę audiowizualną. Tytuł oferuje możliwość gry w dwóch trybach graficznych. Twórcy stworzyli zupełnie nową wersję ręcznie rysowanych grafik utrzymanych w tradycyjnym klimacie klasycznej wersji gry. Dodatkowo, w każdym momencie rozgrywki za pomocą jednego przycisku możemy płynnie przełączyć tryb graficzny i zobaczyć jak Monkey Island 2 wyglądała w wersji oryginalnej.

Sterowanie bohaterem może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszy, dobrze znany fanom serii, polega na wyborze czynności z listy komend i następnie wskazanie, których elementów otoczenia mają one dotyczyć. Drugi pozwala na precyzyjne wskazywanie Guybrushowi elementów otoczenia dzięki umieszczeniu w grze interfejsu point & click. Zabawę ułatwia dodatkowo system wskazówek, które poprzez podświetlenie sugerują, które przedmioty są istotne dla rozwoju fabuły.

Gra została odnowiona nie tylko od strony wizualnej, ale również dźwiękowej. Do tej edycji przygotowano od nowa oprawę dźwiękową, a także po raz pierwszy nagrano wszystkie dialogi. W postać Guybrusha tradycyjnie wcielił się niezastąpiony w tej roli Dominic Armato. Podobnie jak w przypadku trybów graficznych, mamy możliwość zmiany ścieżki dźwiękowej z nowoczesnej na klasyczną.

Całość dopełnia bonus w postaci udostępnionego przez autorów narzędzia, pozwalającego na przeglądanie i porównywanie grafik koncepcyjnych z klasycznej i specjalnej edycji Monkey Island 2: LeChuck's Revenge.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

Klasyfikacja PEGI Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB
  • Windows XP/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge - recenzja gry
Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge - recenzja gry

Recenzja 13 lipca 2010, 10:46

Monkey Island 2, podobnie zresztą jak większość klasycznych przygodówek LucasArts,nie jest produktem długim – grę można ukończyć w niespełna cztery godziny. Oczywiście czas zabawy wydłuża się w zależności od tego, jak sprawnie radzimy sobie z zagadkami, a te potrafią mocno dać w kość. Wcielając się w Guybrusha, należy zapomnieć o konwencjonalnych rozwiązaniach danego problemu – niejednokrotnie nasz pirat musi wykonać serię absurdalnych czynności, by osiągnąć zamierzony efekt. Gra jako taka nie jest specjalnie trudna, ale dla początkujących miłośników gatunku może stanowić spore wyzwanie.

PC
X360
PS3