Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2010, 09:00

autor: Sarge

Premiera Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge

Dzisiaj swoją premierę ma Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge – odświeżona wersja znanej przygodówki, wydanej pierwotnie kilkanaście lat temu. Tytuł ten jest dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej, nie ma możliwości zakupienia go w sklepach.

Dzisiaj swoją premierę ma Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge – odświeżona wersja znanej przygodówki, wydanej pierwotnie kilkanaście lat temu. Tytuł ten jest dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej, nie ma możliwości zakupienia go w sklepach.

Nowa gra LucasArts staje się z dniem dzisiejszym dostępna na wszystkich popularnych platformach sieciowych. Posiadacze pecetów powinni sprawdzić ofertę Steama, gdzie tytuł ten można ściągnąć za równowartość 9.99€ (ok. 40 złotych).

Premiera Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge - ilustracja #1

Jest to też ostatni moment, by skorzystać ze specjalnej promocji, o której pisaliśmy dwa tygodnie temu. Ponieważ gra zostanie odblokowana dopiero wieczorem, do tego czasu wciąż można złożyć zamówienie przedpremierowe, w którym obok specjalnej edycji ME2 dostajemy też The Secret of Monkey Island: Special Edition, czyli odświeżoną edycję pierwszej części tej znanej serii przygodówek. Jest to bardzo dobra okazja dla kogoś, kto nie miał jeszcze do czynienia z tym legendarnym cyklem. Promocja wygasa jednak w momencie, gdy nową odsłonę serii będzie można już ściągnąć.

Prawdopodobnie trochę wcześniej nastąpi aktualizacja Xbox Live, a także Playstation Network i w swoje wersje będą mogli zaopatrzyć się również posiadacze konsol Microsoftu oraz Sony. Właściciele Xboksów 360 muszą wydać 800 punktów Microsoftu, z kolei na PlayStation 3 cena wyniesie 36zł dla polskich użytkowników.

Warto dodać, że dopiero od dwóch tygodni w polskim PlayStation Store dostępna jest poprzednia część, czyli The Secret of Monkey Island: Special Edition. Być może niektórzy z Was nie mieli okazji jeszcze się z nią zapoznać, więc warto nadrobić zaległości. Tytuł na konkurencyjnych platformach jest dostępny już od roku.

Premiera Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge - ilustracja #2

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck’s Revenge to remake drugiej części przygód pirata Guybrusha Threepwooda, przygotowywany przez twórców oryginału z 1991 roku. Odwiedzimy tutaj lokacje znane z pierwowzoru w odświeżonej wersji, także fabuła jest z pewnością doskonale znana starszym graczom. Twórcy dają nam wybór i w każdej chwili możemy się przełączać między dwoma trybami graficznymi. Jeden z nich oferuje prostą oprawę z wersji oryginalnej, a drugi to już odświeżona, piękna grafika godna takiego remake’u.