Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2013, 09:08

Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD zadebiutuje 31 maja

Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD, zgodnie z przewidywaniami, pojawi się najprawdopodobniej 31 maja bieżącego roku na PC, Maca i Linuksa. Data dotyczy wydania w sklepach cyfrowej dystrybucji. W planach jest wersja pudełkowa, która z kolei ma ukazać się w Europie jeszcze w czerwcu.

W planach jest jeszcze edycja pudełkowa - Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD zadebiutuje 31 maja - wiadomość - 2013-04-23
W planach jest jeszcze edycja pudełkowa

Paul Trowe, prezes Replay Games, zdradził portalowi Shacknews, że studio planuje opublikować grę Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD dokładnie 31 maja 2013 roku w cyfrowej dystrybucji. Natomiast w czerwcu ma ukazać się w Europie edycja pudełkowa nakładem firmy UIG Entertainment. Sugerowaną cenę ustalono na poziomie 19,99 dolarów (ok. 62 zł) za kod Steam lub wersję DRM-Free, czyli bez jakichkolwiek zabezpieczeń antypirackich.

Szef zespołu odpowiedzialnego za remake pierwszej odsłony przygód Larry’ego Laffera dodał, że w tym tygodniu powinna ruszyć wersja beta dla tych, którzy wsparli projekt na Kickstarterze. Dostęp do niej otrzyma ok. 7,5 tys. osób. Testy powinny pomóc w wyłapaniu jak największej liczby błędów oraz poprawieniu stabilności w trakcie rozgrywki. Dodatkowo gracze dostaną możliwość sprawdzenia różnych wersji językowych.

Grafika ulegnie zmianie, ale zostanie utrzymana w konwencji 2D - Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD zadebiutuje 31 maja - wiadomość - 2013-04-23
Grafika ulegnie zmianie, ale zostanie utrzymana w konwencji 2D

Leisure Suit Larry HD to będzie coś więcej niż remake – część zagadek zostanie zmodyfikowana, więc nie otrzymamy kopii 1:1 tego, co znamy z oryginału z 1987 roku. Postanowiono nieco rozbudować łamigłówki oraz lokacje, a co za tym idzie – wydłużyć czas potrzebny na ukończenie fabuły. Najważniejsze elementy, które cechowały Leisure Suit Larry 1: W krainie próżności zostaną w dużej mierze zachowane albo – jak interfejs – dostosowane do nowej oprawy graficznej, utrzymanej jednak w starym stylu. Za odświeżenie gry odpowiada zespół studia Replay Games pod przewodnictwem Ala Lowe’a (twórca Larry’ego) czy Josha Mandela (King Quest).

Pikantne sceny to normalka w życiu takiego kobieciarza jak Larry - Leisure Suit Larry: In the Land of the Lounge Lizard HD zadebiutuje 31 maja - wiadomość - 2013-04-23
Pikantne sceny to normalka w życiu takiego kobieciarza jak Larry

Jeśli beta-testy zakończą się pomyślnie, można spodziewać się, że termin ustalony na 31 maja zostanie dotrzymany. Czerwcowa premiera edycji pudełkowej w Europie nie została jednak doprecyzowana. Gra ma pojawić się w późniejszym okresie także na platformy mobilne: iOS i Androida.

Leisure Suit Larry to seria przygodówek point’n’click o erotycznym zabarwieniu, która narodziła się w umyśle Ala Lowe’a i zadebiutowała w 1987 roku na komputerach osobistych. Od tamtej pory doczekaliśmy się aż siedmiu części wydanych w grafice 2D oraz dwóch przeniesionych w ostatnich latach w 3D. Wskrzeszenie cyklu w nowej szacie okazało się jednak zupełnie nietrafione. Dlatego duże nadzieje wiąże się z prawdziwym powrotem do korzeni – In the Land of the Lounge Lizard, gdzie ponownie wcielimy się w tytułowego łysiejącego kobieciarza.