Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2013, 10:45

Leisure Suit Larry: Reloaded trafiło do sprzedaży

Do sprzedaży trafiła pecetowa edycja Leisure Suit Larry: Reloaded, czyli odświeżonej wersji pierwszej części klasycznego cyklu przygodówek.

Nadszedł wreszcie dzień premiery przygodówki Leisure Suit Larry: Reloaded, czyli jednego z zeszłorocznych sukcesów Kickstarterowych. Obecnie dostępna jest jedynie wersja pecetowa, którą można nabyć w cenie 19,99 dolarów (ok. 66 zł) za pośrednictwem oficjalnej strony studia Replay Games.

  1. Leisure Suit Larry: Reloaded – na stronie Replay Games

W ciągu kilkudziesięciu godzin gra ma się ukazać również na serwisie Steam oraz urządzeniach mobilnych z systemem iOS. W planach jest także wersja na Androida. Autorzy nie są jeszcze gotowi podać daty jej premiery, ale obiecują, że nie będziemy musieli czekać długo.

Leisure Suit Larry: Reloaded to przede wszystkim znacznie ulepszona grafika. - Leisure Suit Larry: Reloaded trafiło do sprzedaży - wiadomość - 2013-06-27
Leisure Suit Larry: Reloaded to przede wszystkim znacznie ulepszona grafika.

Leisure Suit Larry: Reloaded to remake gry Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards wydanej przez firmę Sierra w 1987 roku. Jej głównym bohaterem jest Larry Laffer - czterdziestoletni prawiczek, który przybywa do miasta Lost Wages z misją zrzucenia jarzma własnego dziewictwa. Największą różnicą w porównaniu z pierwowzorem jest stworzona od nowa oprawa graficzna, oferująca wysokiej jakości dwuwymiarowe tła i płynnie animowane postacie. Autorzy nie ograniczyli się jednak wyłącznie do poprawienia wizualnej strony gry. Leisure Suit Larry Reloaded zawiera również nowe lokacje, postacie i zagadki.

Remake stał się możliwy dzięki hojności fanów. W zeszłym roku w trakcie trwającej miesiąc akcji crowdfundingowej na serwisie Kickstarter autorom udało się zgromadzić ponad 655 tysięcy dolarów. Warto dodać, że twórcy nie zamierzają poprzestać na odświeżeniu pierwszej części serii. W planach jest także hazardowa gra Free-2-Play osadzona w tym samym uniwersum. Ponadto w przyszłości pojawią się również kolejne przygodówki, choć na razie nie wiadomo, czy Replay Games wpierw opracuje remake Leisure Suit Larry 2: Goes Looking for Love czy też zajmie się produkcją Leisure Suit Larry 8.

Leisure Suit Larry: Reloaded trafiło do sprzedaży - ilustracja #3

Leisure Suit Larry Reloaded to nie pierwszy remake premierowej odsłony cyklu. W 1991 roku firma Sierra wypuściła odświeżoną wersję gry, która przeniosła grafikę w tryb VGA i porzuciła tekstowe wpisywanie komend na rzecz znacznie przyjaźniejszego graczom interfejsu point-n-click. Wprowadzono również sporo nowych utworów muzycznych.