Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 09:57

autor: Robson

Więcej Polski w pierwszym dodatku do Euro Truck Simulator 2

Twórcy niezwykle popularnego w naszym kraju symulatora samochodów ciężarowych - SCS Software - zapowiedzieli właśnie pierwszy dodatek do swojej najnowszej produkcji. Eastern Europe Expansion poszerzy dostępną w grze mapę o wschód Europy, ze szczególną uwagą poświęconą naszemu krajowi.

Firma SCS Software zapowiedziała, że pracuje obecnie nad pierwszym płatnym dodatkiem do Euro Truck Simulator 2. Jak obiecują nam sami twórcy, nadchodzące rozszerzenie skupiać ma się przede wszystkim na rozbudowaniu siatki polskich dróg, dodając przy tym pokaźną liczbę niedostępnych wcześniej miast. Prócz dostarczania towarów ciężarówką do obecnego już w grze Szczecina, Poznania i Wrocławia, wszyscy entuzjaści truckerskiego życia otrzymają teraz możliwość zwiedzenia pozostałych regionów naszego kraju. Zaprezentowana na zdjęciu poniżej mapa „nowej” Polski warta jest więcej, niż tysiąc słów.

Pierwszy, oficjalny dodatek do Euro Truck Simulator 2 to więcej Polski. - Więcej Polski w pierwszym dodatku do Euro Truck Simulator 2 - wiadomość - 2013-02-04
Pierwszy, oficjalny dodatek do Euro Truck Simulator 2 to więcej Polski.

Wybór właśnie naszego kraju w pierwszym, oficjalnym dodatku do Euro Truck Simulator 2 SCS Software uzasadnia prosto:

Po co kierować się na wschód w pierwszym rozszerzeniu? Z całym szacunkiem dla fanów naszych symulatorów ciężarówek z całego świata, ale polska społeczność fanowska jest jedną z najbardziej aktywnych i wspierających. Współpraca pomiędzy CD Projekt a SCS w Polsce jest również wyjątkowa. Poczuliśmy więc, że ten region jest wspaniałym kandydatem do przetestowania, czy tworzenie dodatków-map okaże się dla SCS Software opłacalnym biznesem. Byłoby wspaniale, gdyby rynek udowodnił, że rozszerzanie świata Euro Truck Simulatora 2 nie jest dla nas stratą czasu.

Wypisz, wymaluj - stolica. - Więcej Polski w pierwszym dodatku do Euro Truck Simulator 2 - wiadomość - 2013-02-04
Wypisz, wymaluj - stolica.

Dodatek nie będzie darmowy, a jego cena ustalona została na 10 euro (ok. 42 zł). Na tym etapie prac twórcy nie zdecydowali jeszcze, w którą część Europy zwrócić swój wzrok przy okazji kolejnego, potencjalnego rozszerzenia.

Skandynawia? Pozostała część Francji z możliwością podróży do Hiszpanii? Dalszy kierunek na Wschód w stronę Rosji? Będziemy musieli znaleźć sposób na ocenę tego, gdzie jest najwyższy potencjał (region Europy - przyp. red.) i ustalenie właściwych priorytetów...

Charakterystyczne budynki Krakowa. - Więcej Polski w pierwszym dodatku do Euro Truck Simulator 2 - wiadomość - 2013-02-04
Charakterystyczne budynki Krakowa.

Euro Truck Simulator 2 to najnowsza produkcja ze stajni SCS Software – prawdziwych weteranów symulatorów ciężarówek. Mając na swoim koncie równe 8 produkcji opartych na tym motywie, SCS Software stanowi obecnie najbardziej doświadczone studio w tym temacie. Tytuł pozwala na dostarczanie różnej maści towarów do pokaźnej liczby europejskich miast, wynajętą bądź zakupioną już za własne pieniądze maszyną. Gracze z żyłką do interesów mogą również pokusić się o założenie własnej firmy przewozowej, zostawiając rozwożenie towarów zatrudnianym kierowcom.