Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 09:53

autor: luckie

Brutal Legend zmierza na PC?

Jeśli wierzyć bazie danych platformy Steam, Brutal Legend wkrótce zawita na PC. Ta ciekawa gra akcji, osadzona w tematyce heavy metalu, początkowo trafiła wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a wersja pecetowa nie była przewidziana. Teraz jednak może się to zmienić.

Zgadza się, pecetowcy też słuchają heavy metalu - Brutal Legend zmierza na PC? - wiadomość - 2013-02-04
Zgadza się, pecetowcy też słuchają heavy metalu

Kilka dni temu w rejestrze gier Steam pojawił się wpis dotyczący wydanego w 2009 roku na Xboxa 360 i PlayStation 3 Brutal Legend. Oznaczałoby to, że ta konsolowa gra akcji z Jackiem Blackiem w roli głównej trafi w końcu na PC. Choć nie są to doniesienia oficjalne – ani studio Double Fine Productions, ani firma Electronic Arts nie wypowiedziała się na temat losów „legendy heavy metalu” – to warto pamiętać, że z podobnych źródeł gracze dowiedzieli się o zamiarach wydania Alana Wake’a na PC. Co prawda, nazwę wpisu Brutal Legend zmieniono, ale co raz trafi do Internetu…

Brutal Legend w rejestrze gier Steam - Brutal Legend zmierza na PC? - wiadomość - 2013-02-04
Brutal Legend w rejestrze gier Steam

Nie wiemy jeszcze, kiedy Brutal Legend miałby zagościć na dyskach twardych pecetowców ani w jakiej cenie będzie sprzedawany ten, bądź co bądź, kilkuletni tytuł. Prawdopodobnie wkrótce usłyszymy oficjalne oświadczenie wydawcy.

Brutal Legend zmierza na PC? - ilustracja #3Brutal Legend powstało dzięki studiu Double Fine Productions na czele z Timem Schaferem, twórcą takich przygodówek jak The Secret of Monkey Island, Grim Fandango, czy Psychonauts. Dla odmiany, Brutal Legend jest soczystą grą akcji, wypełnioną po brzegi masą humoru i nawiązań do kultury heavymetalowej. Główny bohater, Eddie Riggs, (któremu głosu użycza Jack Black z zespołu Tenacious D) przypadkowo trafia do krainy ciężkiego brzmienia, gdzie zgodnie z przepowiednią ma pokonać złego demona i jego armię. Tytuł może się poszczycić znakomitą ścieżką dźwiękową, składającą się z około 100 piosenek takich grup jak Judas Priest, Black Sabbath czy KISS. W serwisie Metacritic, Brutal Legend w wersji na PS3 zdobyła średnią ocen równą 83. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją gry.