Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Grim Fandango (1998) (PC)

Grim Fandango (1998) PC

Wyśmienita gra przygodowa przenosząca nas do pośmiertnego świata, gdzie wcielamy się w agenta pracującego dla śmierci, który rozwiązuje tajemnicę problemów trawiących tą krainę.

Przygodowe | TPP | noir | humorystyczne

PC Windows
Okładka Grim Fandango (1998) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada1998

30czerwca2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Grim Fandango stanowi kolejną wyśmienitą grę przygodową stworzoną przez firmę LucasArts i podobnie jak inne jej przygodowe pozycje odznacza się wyśmienitą oprawą audiowizualną, niezwykle atrakcyjną fabułą oraz wciągającym klimatem. Cała akcja toczy się w pośmiertnej krainie, tzn. tej do której trafiają nasze umęczone pobytem na ziemi dusze. My wcielamy się w postać jednego z agentów śmierci - Manny’ego Calavera, który zajmuje się nowo przybyłymi, podsumowuje ich osiągnięcia oraz uczynki i na tej podstawie wysyła ich do nieba, piekła lub czyśćca.

Jednak od pewnego czasu, coś nie gra w tej wyimaginowanej krainie śmierci, a my musimy dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Czeka nas niesamowita przygoda, w której zwiedzając przeszło 90 unikalnych lokacji oraz napotykając na blisko 55 postaci ostatecznie rozwiążemy ten trawiący pośmiertny świat problem.

 • Niesamowita i niezwykle wciągająca historia przesączona elementami meksykańskiego folkloru.
 • Unikalna, trójwymiarowa oprawa graficzna.
 • Ponad 55 postaci, na które napotkamy podczas gry.
 • Ponad 7000 linii dialogowych.
 • Gra zaprojektowana przez twórcę Full Throttle i Day of the Tentacle - Tima Schafera.
 • Intuicyjny interfejs.
 • Blisko 90 egzotycznych lokacji.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 2373 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Grim Fandango (1998)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Grim Fandango (1998)

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 233MHz
 • 32MB RAM
 • akcelerator 3D
Odświeżony Grim Fandango zmierza na PS4 i PS Vita!
Odświeżony Grim Fandango zmierza na PS4 i PS Vita!

wiadomość10 czerwca 2014

Podczas konferencji Sony Computer Entertainment na targach E3 zapowiedziano powrót klasycznej przygodówki firmy LucasArts – Grim Fandango. Zremasterowana wersja zmierza na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Studio Double Fine otrzymało 3,3 miliona dolarów od fanów na nową przygodówkę
Studio Double Fine otrzymało 3,3 miliona dolarów od fanów na nową przygodówkę

wiadomość14 marca 2012

Niezależny producent założony przez Tima Shafera zebrał ponad 3 miliony dolarów od swoich fanów na nową produkcję – klasyczną przygodówkę. Akcja prowadzona w serwisie Kickstarter cieszyła się ogromną popularnością i pokazała, że taki model finansowania gier ma rację bytu.

Poniedziałek dniem ujawnienia odlotowych informacji prosto od LucasArts

wiadomość5 lipca 2009

Z informacji pozyskanych przez serwis Worthplaying wynika, że już jutro firma LucasArts pokusi się o ujawnienie „niezwykłych” i „odlotowych z punktu widzenia fanów oldschoolu” informacji. Wszystko wskazuje na to, że będą one dotyczyć kolejnego wznowienia jednego z klasycznych tytułów popularnego producenta.

Szansa na kolejne remaki od LucasArts
Szansa na kolejne remaki od LucasArts

wiadomość18 czerwca 2009

Dwa tygodnie temu świat obiegł spektakularny news o powrocie serii Monkey Island. Marka doczeka się nie tylko nowej odsłony, zatytułowanej Tales of Monkey Island, ale również odświeżonej wersji klasycznej, The Secret of Monkey Island: Special Edition. Gra, w wersji HD, trafi do dystrybucji elektronicznej już tego lata (dla PC i Xbox 360), a jej entuzjastyczne przyjęcie może zadecydować o losach kolejnych remake’ów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 listopada 2008)

wiadomość7 listopada 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: brutalne fatality nie dla Amerykanów, Electronic Arts łączy wewnętrzne oddziały, dokumenty o Grim Fandango, nowa kolekcja klasyki, dźwięki z Fable II, powrót miłośników World of Warcraft, demonstracja Metal Gear Solid 4 i inne. Zapraszamy do lektury.