Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2008, 12:05

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 listopada 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: brutalne fatality nie dla Amerykanów, Electronic Arts łączy wewnętrzne oddziały, dokumenty o Grim Fandango, nowa kolekcja klasyki, dźwięki z Fable II, powrót miłośników World of Warcraft, demonstracja Metal Gear Solid 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: brutalne fatality nie dla Amerykanów, Electronic Arts łączy wewnętrzne oddziały, dokumenty o Grim Fandango, nowa kolekcja klasyki, dźwięki z Fable II, powrót miłośników World of Warcraft, demonstracja Metal Gear Solid 4 i inne. Zapraszamy do lektury.

Mortal Kombat vs. DC Universe

Okazuje się, że fatality z bijatyki Mortal Kombat vs. DC Universe znikną jedynie w przypadku edycji amerykańskiej. Europejczycy otrzymają w swoich wersjach wszystkie brutalne zagrywki przygotowane przez firmę Midway Games. Związane jest to z tym, że tutejsza edycja została zakwalifikowana do kategorii 16+ (w Stanach 13+). Tutejszy debiut gry nastąpi już 21 listopada.

Electronic Arts

Koncern Electronic Arts poinformował o połączeniu dwóch wewnętrznych oddziałów – Casual Studios oraz The Sims Label. Nowopowstały podmiot, Sims and Casual Label, skupi się w najbliższym czasie na wzmacnianiu marki The Sims. Jest to zapewne związane ze zbliżającym się debiutem trzeciej odsłony cyklu, do czego powinno dojść w lutym 2009 roku.

Grim Fandango

Tim Schafer opublikował w sieci zupełnie za darmo dokument z tworzenia gry Grim Fandango. 72-stronnicowy PDF zawiera rozpisane wszystkie zagadki z gry oraz robocze szkice. Plik znajdziecie m.in. na oficjalnej stronie studia Double Fine.

Sega Mega Drive Ultimate Collection

Firma Sega poinformowała o planach wydania zestawu Sega Mega Drive Ultimate Collection w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Jak sama nazwa wskazuje, w skład kompilacji wejdą produkcje znane z konsoli Sega Mega Drive: Sonic the Hedgehog 1, 2, 3, Columns, Alien Storm, Ecco the Dolphin, Space Harrier, Streets of Rage 1, 2, 3. Zestaw trafi do sprzedaży na początku 2009 roku.

Fable II

25 grudnia do sprzedaży dzięki staraniom firmy Sumthing Else Music Works trafi oficjalna ścieżka dźwiękowa Fable II, skomponowana przez Russella Shaw i Danny’ego Elfmana. W skład soundtracku wchodzi dwanaście utworów nagranych przy współudziale słowackiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

American McGee’s Grimm

W ramach oferty serwisu e-dystrybucji GameTap zadebiutował dziewiąty, spośród 24, epizod American McGee's Grimm – gry czerpiącej garściami z baśni braci Grimm. Tytuł najnowszego odcinka to The Singing Bone. Wszyscy zainteresowani znajdą opublikowane do tej pory epizody na łamach wymienionego wyżej serwisu.

World of Warcraft

Mike Morhaime, szef studia Blizzard Entertainment, poinformował, że 68% graczy, którzy zrezygnowali z grania w World of Warcraft na rzecz Age of Conan: Hyborian Adventures i 46% którzy porzucili WoW-a na rzecz Warhammer Online: Age of Reckoning zdecydowało się na powrót do najpopularniejszej w historii produkcji MMO. W chwili obecnej w WoW-a gra ponad 11 milionów ludzi.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Wersja demonstracyjna Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, której japońska premiera odbyła się wczoraj, ukazała się również w ofercie europejskiego PlayStation Network.

3000AD

Studio 3000AD poinformowało o rozpoczęciu produkcji gry akcji utrzymanej w konwencji FPP/TPP. Dokonało tego za pośrednictwem serwisu All Aspect Warfare. Produkcja (nosząca taki właśnie tytuł) będzie sieciową strzelaniną. Jej akcja osadzona zostanie na planecie liczącej kilkaset mil kwadratowych. Gracze będą mogli wybrać spośród sześciu klas postaci oraz dwudziestu jeden rodzajów broni. Debiut All Aspect Warfare nastąpi w połowie przyszłego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Professor Heinz Wolff's Gravity

Theatre of War 2: Africa 1943

There is Only WAR!

Evil Days: Pound of Ground

Cooking Academy

Bully: Scholarship Edition

Tom Clancy's EndWar

Things on Wheels

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

Shaun White Snowboarding

Dead Space

Guilty Gear 2: Overture

Dziedzictwo Elfów

Princess on Ice

From the Abyss

Prinny: Can I Really Be The Hero?

Brain College: Blood Ties

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Need for Speed: Undercover

The Chronicles of Spellborn

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry