Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Princess on Ice (NDS)
OkładkaPrincess on Ice (NDS)

Princess on Ice NDS

Princess on Ice jest grą sportową, traktującą o tematyce figurowego tańca na lodzie. Ze względu na tematykę, jak i sposób wykonania, adresowana jest do żeńskiej części graczy.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Princess on Ice Premiera NDS

25kwietnia2008

producent: Arc System Works wydawca: 505 Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Princess on Ice

Electroplankton

Elite Beat Agents

Jam Sessions

Princess on Ice jest grą sportową, traktującą o tematyce figurowego tańca na lodzie. Ze względu na tematykę, jak i sposób wykonania, adresowana jest przede wszystkim do żeńskiej części graczy.

W trakcie zabawy wcielamy się w jedną z czterech początkujących tancerek - Kelly, Gabrielle, Alyssę oraz Madison, starając się doprowadzić je na sam szczyt kariery. Ciężko trenując przygotowują się do wzięcia udziału w najbardziej prestiżowym turnieju dla wszystkich łyżwiarek – tytułowego Princess on Ice. Gracz musi więc do perfekcji opanować sztukę skoków, piruetów czy podnoszeń, łącząc je w rozmaite kombinacje.

Omawiana produkcja wykorzystuje popularny schemat rozgrywki oparty o odpowiednie poczucie rytmu u grającego. Kluczem do sukcesu jest więc wykonywanie konkretnych czynności w najlepszym, przeznaczonym do tego momencie. Zadanie to ułatwia dolny ekran konsoli Nintendo DS, na którym pojawiają się różne, zaokrąglone kształty odpowiadające skomplikowanym figurom tanecznym. Im lepszy refleks, celność i staranność, tym oczywiście bardziej imponujące wykonanie, a to przekłada się bezpośrednio na noty sędziowskie.

Oprawa graficzna utrzymana jest w rysunkowo-trójwymiarowej konwencji. W trakcie popisów na lodowisku dolny ekran przedstawia samą tancerkę, zaś górny koncentruje się na sędziach. Po występie na obydwu z nich możemy podziwiać między innymi dane personalne zawodniczek, uwzględniające szczegółowe informacje na temat ich kariery.

Dodatkową atrakcją jest możliwość pełnego modyfikowania wyglądu zewnętrznego dostępnych w Princess on Ice łyżwiarek – zmiany fryzur, akcesoriów czy ubioru. Zasób wymiennych elementów wzrasta wraz z odblokowywaniem kolejnych etapów kariery. W miarę upływu czasu rozgrywki pojawiają się także nowe ruchy oraz informacje dotyczące życia prywatnego zawodniczek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Princess on Ice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.