Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Cooking Academy (PC)
OkładkaCooking Academy (PC)

Cooking Academy PC

Cooking Academy jest nieskomplikowaną grą zręcznościową poświęconą sztuce kulinarnej autorstwa firmy Big Fish Games, na co dzień zajmującej się produkcją casualowych i przeglądarkowych tytułów należących do różnych gatunków.

Zręcznościowe | o gotowaniu

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cooking Academy Premiera PC

26kwietnia2008

pudełko PL

18września2008

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cooking Academy

Pizza Connection 2

Pizza Syndicate

Crazy Cooking

Cooking Academy jest nieskomplikowaną grą zręcznościową poświęconą sztuce kulinarnej autorstwa firmy Big Fish Games, na co dzień zajmującej się produkcją casualowych i przeglądarkowych tytułów należących do różnych gatunków. To właśnie ona odpowiedzialna jest za stworzenie między innymi serii Cake Mania oraz cyklu prostych gier przygodowo-logicznych, Mystery Case Files.

Jak sam tytuł wskazuje, wcielamy się tu w rolę jednego z uczniów prestiżowej szkoły kucharskiej, w której oczywiście nauczymy się przyrządzać najróżniejsze potrawy. W sumie twórcy przenieśli do gry ponad pięćdziesiąt znanych przepisów, podzielonych na pięć głównych kategorii - śniadania, lunche, obiady, przekąski i desery. Ponadto, tak jak w każdej szkole oprócz nauki czekają nas również egzaminy, w trakcie których musimy wykazać się posiadaną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Po zaliczeniu testu otrzymujemy jedną z ośmiu nagród i odblokowujemy dostęp do kolejnych przepisów.

Wszystkie czynności potrzebne do przygotowania potrawy, takie jak siekanie warzyw, smażenie mięsa, czy dekorowanie deserów przedstawione zostały za pomocą trzydziestu ośmiu prostych, dwuwymiarowych mini-gier. W danej chwili na planszy widzimy jedynie te rzeczy, które są niezbędne do wykonania określonej czynności, na przykład mięso i patelnię lub warzywa, nóż i deskę do krojenia. Grafika utrzymana jest w kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Cooking Academy cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Cooking Academy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Cooking Academy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti200 lub lepsza)
  • 40 MB HDD
  • Windows 2000/XP