Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Pound of Ground (PC)

Pound of Ground PC

Evil Days: Pound of Ground jest kontynuacją nietypowej produkcji - Evil Days of Luckless John, która stanowi prawdziwy miks różnych gatunków gier - akcji, wyścigów, przygodówek, a nawet roleplay'ów. Za jej stworzenie ponownie odpowiada studio Centauri Production.

Przygodowe | TPP | postapokalipsa | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Pound of Ground (PC)

wydawca: Akella

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

5listopada2010

Evil Days: Pound of Ground jest kontynuacją nietypowej produkcji - Evil Days of Luckless John, która stanowi prawdziwy miks różnych gatunków gier - akcji, wyścigów, przygodówek, a nawet roleplay'ów. Za jej stworzenie odpowiada studio Centauri Production mające na swoim koncie głównie przygodówki takie jak: Alternativa, Gooka: The Mystery of Janatris, Memento Mori.

Ponownie wcielamy się w rolę Johnny’ego Meyera, który prowadzi hulaszczy tryb życia w swoim rodzimym mieście Snake City. Z tego powodu pomimo swej ogromnej fortuny nie cieszy się poważaniem wśród sąsiadów, a kobieta, która wpadła mu w oko nie zwraca na niego uwagi. Pewnego dnia wszystko się zmienia – Johnny budzi się w opuszczonej farmie na środku pustyni jedynie z kijem baseballowym w ręku. Niestety nie pamięta niczego, co się wcześniej wydarzyło, a na domiar złego w pobliżu kręcą się całe zastępy zombiaków. Szybko znajduje więc samochód i bardziej przydatne uzbrojenie, po czym udaje się w kierunku swego prawdziwego domu. Gdy jednak dociera do miasta okazuje się, że jego ulice i domy przepełnione są nieumarłymi. Jak się okazuje, tym co przemienia ludzi w bezmyślne zombie jest tajemnicza żółta mgła, za której stworzeniem stoi obłąkany profesor Hoffman Vangele pragnący na zawsze zaistnieć na kartach historii. Zadaniem naszego bohatera jest uratowanie miasta i odnalezienie zaginionej wybranki serca. Jednak najpierw musi stawić czoła całej armii wrogów i winnemu całej tej sytuacji szaleńcowi.

Rozgrywka przedstawiana jest z perspektywy trzeciej osoby, a zadania jakie musimy wykonać dość różnorodne. Chociaż w większości Pound of Ground zorientowana jest na dynamiczną akcję, znajdziemy w niej także pewne łamigłówki i zagadki do rozwiązania. Do eksterminacji nieumarłych możemy wykorzystać różnego typu oręża oraz pojazdy. Zresztą w przypadku tych drugich twórcy pozwolili nam na wprowadzanie własnych modyfikacji, a nawet umieszczanie w nich broni. Warto zadbać o jak najlepsze uzbrojenie, gdyż często przyjdzie nam walczyć z wieloma przeciwnikami jednocześnie. W dodatku co jakiś czas musimy zmierzyć się ze znacznie potężniejszymi od zwykłego mięsa armatniego bossami.

Od strony wizualnej gra nie zachwyca, jednak komiksowa oprawa i bardzo przerysowane modele postaci świetnie pasują do niepoważnego charakteru tej produkcji. Evil Days: Pound of Ground podobnie jak jej pierwowzór przepełniona jest czarnym humorem i niekoniecznie poprawną politycznie zawartością, co zapewne nie każdemu przypadnie do gustu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pound of Ground

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pound of Ground

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.6 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Czesi z Bohemia Interactive kupują trzy mniejsze studia deweloperskie
Czesi z Bohemia Interactive kupują trzy mniejsze studia deweloperskie

wiadomość1 października 2010

Czeska firma Bohemia Interactive, producent taktycznych, wojennych gier akcji Operation Flashpoint: Cold War Crisis, ArmA 2 (i samodzielnego rozszerzenia ArmA II: Operation Arrowhead), poinformowała oficjalnie o przejęciu trzech pomniejszych zespołów deweloperskich: Altar Games (z siedzibą w Brnie), a także Black Element Software oraz Centauri Production (z siedzibami w Pradze).