Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPC
Okładka Fenimore Fillmore: The Westerner (Wii)
OkładkaFenimore Fillmore: The Westerner (Wii)

Fenimore Fillmore: The Westerner

Kolejna odsłona przygodowej gry 3 Skulls of the Toltecs. Fenimore Fillmore. Tytułowy kowboj tym razem wyrusza pomóc biednym farmerom. Ładna, stylizowana grafika oraz pełna humoru akcja, czyni ten tytuł interesującym dla każdego fana przygodówek.

Przygodowe | western

Fenimore Fillmore: The Westerner Premiera

1cze2003

PC

6wrz2010

Wii

Kontynuacja gry przygodowej o nazwie 3 Skulls of the Toltecs, produkcji rodem z Hiszpanii, która wydana została w 20 krajach i przetłumaczona na 12 języków. Ponownie wcielamy się tutaj w znanego z Trzech Czaszek Tolteków (bo tak się ta gra zwała w Polsce) nieudolnego kowboja o imieniu Fenimore Fillmore, który tym razem nie będzie szukał tytułowych czaszek, lecz zdecyduje się pomóc biednym farmerom.

Owi farmerzy żyją w ciągłym strachu przed bardzo bogatym, bardzo potężnym i bardzo złym ranczerem o swojsko brzmiącym nazwisku Starek. Człowiek ten ciągle im zagraża, a nie mogą się oni mu przeciwstawić, bowiem są znacznie mniej liczni i dużo gorzej uzbrojeni niż wynajmowani Stareka najemnicy i rewolwerowcy. Z pomocą farmerom przychodzi więc oczywiście Fenimore Fillmore, dla którego dodatkową motywacją jest fakt, że dzieci farmerów uczy piękna Rhiannon - siostrzenica złego ranczera. Nietrudno się domyślić, że nasz bohater zakochał się od pierwszego wejrzenia w tejże kobiecie, a na drodze do szczęśliwego związku staje mu oczywiście przeciwny zaistniałej sytuacji Starek i jego bandyci.

Gra nie jest typową przygodówką, bowiem znajdują się tu również elementy znane z gier akcji, np. kiedy to Fenimore walczy ze swoimi przeciwnikami. Generalnie jednak bohater polega bardziej na swoim sprycie i wszelkie problemy stara się rozwiązywać raczej przy pomocy głowy niż rewolweru. Woli zastawiać pułapki i zasadzki na przeciwników, a nie stawać z nimi do otwartej walki. Naturalnie cała gra, podobnie jak jej klasyczny poprzednik, pełna jest humoru i stara się jak najlepiej parodiować Dziki Zachód oraz klimat znany z westernów. W trakcie zabawy spotykamy na swojej drodze wiele różnych postaci – począwszy od przywiązanego do swojej ziemi przywódcy farmerów, przez okolicznego szeryfa, który za wszelką cenę stara się stać na straży prawa, a skończywszy na podwładnych złego ranczera. Fillmore może też skorzystać z usług przemytnika, który zdobędzie dla niego w niezbyt legalny sposób różne przedmioty, ale oczywiście potrzebne są do tego pieniądze, które trzeba w jakiś sposób zdobyć.

Na uwagę zasługuje kolorowa, efektowna i kreskówkowa oprawa graficzna, która przypomina nieco pod względem klimatu tę znaną z Trzech Czaszek Tolteków, ale oczywiście jest trójwymiarowa i dostosowana do dzisiejszych czasów. Za stronę techniczną gry odpowiada silnik o nazwie PICTuRE, dzięki któremu możemy oglądać na ekranie wiele różnych efektów specjalnych, m.in. grę świateł i cieni.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4 / 10 na podstawie 271 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fenimore Fillmore: The Westerner

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

Fenimore Fillmore: The Westerner Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 733 Mhz
  • 128 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB
  • 1GB HDD
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PC
Wii