Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Blood Ties (PC)
OkładkaBlood Ties (PC)

Brain College: Blood Ties PC

Blood Ties

Klasyczna przygodówka oparta na motywach serialu Blood Ties. Produkcja opowiada o Victorii Nelson, byłej oficer policji, która musi odkryć, kto stoi za tajemniczym zniknięciem kilkunastu osób.

Przygodowe | point-and-click | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brain College: Blood Ties Premiera PC

6lutego2008

pudełko PL

5listopada2008

producent: Reflexive Entertainment wydawca: Merscom wydawca PL: CI Games / City Interactive

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Blood Ties to klasyczna przygodówka typu point and click bazująca na kanadyjskim serialu telewizyjnym o tym samym tytule. Przeniesieniem filmowych bohaterów do świata wirtualnej rozrywki zajęło się studio deweloperskie podległe wytwórni Lifetime Entertainment Services, właścicieli kanału telewizyjnego Lifetime. To właśnie za sprawą tego programu wspomniany serial został zaprezentowany amerykańskiej widowni. W Polsce gra ukazała się dzięki firmie City Interactvie, w ramach cyklu Brain College, do którego trafiają produkcje wymagające logicznego myślenia, a nie zręczności - z innych tytułów jakie się w ramach niego ukazały możemy wymienić Chinese Temple i Aztec Adventure.

W trakcie zabawy musimy pomóc Victorii Nelson - byłej oficer policji pracującej obecnie w zawodzie prywatnego detektywa – odkryć, co stoi za tajemniczym zniknięciem czternastu osób. Nasza bohaterka podejrzewa, że sprawy te muszą być ze sobą w jakiś sposób powiązane, a być może są nawet wynikiem działania sekty. Nim przekonamy się, czy rzeczywiście spekulacje Vicki są prawdziwe przeprowadzimy długie i skomplikowane śledztwo.

Musimy więc odwiedzić wiele lokacji, rozwiązać liczne łamigłówki i zbadać różne miejsca w poszukiwaniu setek ukrytych przedmiotów, mogących doprowadzić nas do rozwikłania zagadki. Czasem odnalezienie istotnych dla sprawy obiektów jest bardzo trudne i wymaga od nas dużej spostrzegawczości. W prowadzeniu dochodzenia pomagają nam bohaterowie znani z serialu telewizyjnego. Między innymi w grze pojawia się dobry przyjaciel Vicki, Henry Fitzroy (450 letni wampir, a w dodatku jeden z nieślubnych synów Henryka VIII) oraz pasjonująca się okultyzmem asystentka naszej pani detektyw - Coreen Fennel.

Blood Ties jest produkcją całkowicie dwuwymiarową. Wszystkie zawarte w niej lokacje przedstawione zostały w formie statycznych, choć szczegółowo wykonanych plansz.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Brain College: Blood Ties cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Brain College: Blood Ties

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Brain College: Blood Ties Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 50 MB HDD
  • Windows XP