Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWii
Okładka Castlevania Judgment (Wii)
OkładkaCastlevania Judgment (Wii)

Castlevania Judgment Wii

Castlevania Judgment stanowi kolejną grę z serii, zapoczątkowanej w 1986 roku. W odróżnieniu od swoich poprzedniczek, jest to trójwymiarowa bijatyka. Osobą odpowiedzialną za wygląd postaci jest znany twórca mang, Takeshi Obata.

Bijatyki | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castlevania Judgment Premiera Wii

18listopada2008

producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Castlevania Judgment stanowi kolejną grę z serii, zapoczątkowanej w 1986 roku. W odróżnieniu od swoich poprzedniczek, jest to trójwymiarowa bijatyka. Osobą odpowiedzialną za wygląd postaci jest znany twórca mang, Takeshi Obata (Death Note, Blue Dragon i Hello Baby).

Fabuła opiera się na odwiecznym konflikcie dobra ze złem. Głównym zadaniem gracza jest pokonanie niesławnego Draculi, który dąży do zniszczenia ludzkości. Tło wydarzeń stanowi mroczny i przerażający zamek wampira.

Gracz ma do wyboru kilka postaci, między innymi Alucarda, Marię i Simona Belmonta, których poznaliśmy w poprzednich grach z serii. Każdy z bohaterów posiada inne umiejętności i posługuje się inną bronią. Ciosy wykonuje się poprzez umiejętne wymachiwanie Wiilotem. Castlevania Judgment oferuje szeroką gamę przedmiotów, którymi można posłużyć się w walce, zaczynając od wody święconej, a na kulach ognia kończąc. Obiekty można niszczyć, otrzymując w zamian serca, za które później nabywa się broń.

Cała gra utrzymana jest w mrocznym klimacie, tak więc dominuje ciemna i ciężka kolorystyka, która dobrze komponuje się z muzyką. Ścieżka dźwiękowa opiera się na klasycznych utworach z poprzednich części serii, które odświeżono i zremiksowano.

Ostatnia modyfikacja 15 października 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Castlevania Judgment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castlevania Judgment Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection