Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2Wii
Okładka Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (PS2)
OkładkaDragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (PS2)

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3

Kolejna odsłona serii bijatyk, opracowanych przez studio Spike. Cykl powstał w oparciu o kultową mangę autorstwa Akiry Toriyamy i zabiera graczy do tytułowego uniwersum Smoczych Kul, w którym prym wiodą mistrzowie rozmaitych sztuk walki.

Bijatyki | seriale animowane | Dragon Ball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 Premiera

9lis2007

PS2

3gru2007

Wii

producent: Spike Chunsoft wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: Cenega S.A.

Gry podobne do Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3

Power Rangers: Super Legends

Naruto: Ultimate Ninja 3

Dragon Ball Z: Infinite World

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 to kolejna bijatyka, powstała w oparciu o komiksy i filmy animowane spod znaku Smoczych Kul. Jest to zarazem trzecia odsłona mini-serii Budokai Tenkaichi, wyróżniającej się m.in. dość skomplikowanym na pierwszy rzut oka systemem walki oraz ukazaniem akcji przy pomocy kamery, osadzonej pod kątem za plecami bohatera.

Zgodnie z tradycją trafiamy do uniwersum, w którym wiodące role odgrywają mistrzowie rozmaitych technik bojowych. Są wśród nich chociażby Saiyanie (np. Goku i Vegeta) i ich potomkowie (Gohan, Trunks, Goten etc.), Nameczanie (m.in. Piccolo), ludzie (Kuririn, Tenshinhan itd.) oraz androidy (#17, #18 itp.). Wielu z tych awanturników potrafi się transformować, zyskując w ten sposób nowe zdolności i sprawiając, że ogólna liczba dostępnych wojowników w Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 przekracza 150 (20 bonusowych w stosunku do poprzednich odsłon DBZ: BT – przykładowo król planety Vegeta, Nail i King Cold). Każda z postaci walczy w unikalny sposób, wykorzystując zarówno standardowe ciosy rękami i nogami, jak i potężne ataki specjalne, potrafiące nierzadko siać prawdziwe spustoszenie.

Pojedynki niesamowitych bohaterów toczą się w ponad 20 lokacjach, umiejscowionych m.in. na Ziemi, w zaświatach i na Nameku. Zaimplementowane przez developerów plansze występują zarówno w wersji dziennej, jak i nocnej, co znacząco ubarwia rozgrywkę i wpływa na jej przebieg, gdyż przykładowo niektórzy wojownicy zyskują dodatkową moc, walcząc w świetle Księżyca. Całości dopełnia nieco usprawniony w stosunku do dwóch wcześniejszych części Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi system walki oraz charakterystyczna trójwymiarowa oprawa graficzna o kreskówkowym wyglądzie, nadawanym jej dzięki technice cel-shading.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 2977 głosów czytelników.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
Wii