Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Tekken Tag Tournament (PS2)
OkładkaTekken Tag Tournament (PS2)

Tekken Tag Tournament PS2

Tekken Tag Tournament to ulepszona wersja trzeciej części serii bijatyk Tekken. Deweloperzy z firmy Namco zadbali o bardziej efektowną oprawę wizualną swego dzieła i wprowadzili szereg zmian w mechanice rozgrywki. Nowości to m.in.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tekken Tag Tournament Premiera PS2

25października2000

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tekken Tag Tournament

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3

Tekken 4

Bloody Roar 3

Tekken to bardzo popularna seria konsolowych bijatyk, a zarazem jedna z pierwszych trójwymiarowych; wcześniej (dwa lata) ukazał się tylko Virtua Fighter. Tekken Tag Tournament jest ulepszoną wersją trzeciej odsłony cyklu. Pojawiają się tu wojownicy z wszystkich poprzednich części, co daje nam łączną liczbę ponad 20 zawodników (Eddy, Heihachi, Gun Jack, Hwoarang...). Warto dodać, że korzystają one z różnych stylów walki.

Nowością są walki w parach, w czasie których zmieniamy postacie. Co więcej, jeśli decydujemy się na zabawę z przyjaciółmi, każdego wojownika może kontrolować inny gracz. Niestety jednak, jeśli jeden zawodnik polegnie, jego kolega również przegrywa. Walki wymagają od nas myślania oraz wykorzystania taktyki. Współpraca z drugim graczem to bardzo ważny czynnik. Na szczęście sterowanie jest proste i intuicyjne - nikt nie powinien mieć z nim problemów. Poza tym mamy klasyczne tryby, takie jak Time Attack czy Survival, a także czekające na odkrycie Theater Mode, Gallery Mode i Tekken Bowl Mode (minigra w tekkenowe kręgle). Odblokować możemy także inne bonusy, np. nowe kostiumy dla wojowników.

Każda z postaci posiada inne zakończenie, z których wszystkie stworzono przy wykorzystaniu silnika gry, który nie różni się praktycznie niczym od tego z trójki. Mimo to grafika w Tekken Tag Tournament jest bardzo ładna. Na uwagę zasługują przede wszystkim dokładne tekstury, realistycznie poruszające się postacie oraz fenomenalne efekty specjalne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 375 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tekken Tag Tournament

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tekken Tag Tournament Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci