Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Tekken Tag Tournament (PS2)

Tekken Tag Tournament PS2

Tekken Tag Tournament to ulepszona wersja trzeciej części serii bijatyk Tekken. Deweloperzy z firmy Namco zadbali o bardziej efektowną oprawę wizualną swego dzieła i wprowadzili szereg zmian w mechanice rozgrywki. Nowości to m.in.

Bijatyki | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Tekken Tag Tournament (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

25października2000

Tekken to bardzo popularna seria konsolowych bijatyk, a zarazem jedna z pierwszych trójwymiarowych; wcześniej (dwa lata) ukazał się tylko Virtua Fighter. Tekken Tag Tournament jest ulepszoną wersją trzeciej odsłony cyklu. Pojawiają się tu wojownicy z wszystkich poprzednich części, co daje nam łączną liczbę ponad 20 zawodników (Eddy, Heihachi, Gun Jack, Hwoarang...). Warto dodać, że korzystają one z różnych stylów walki.

Nowością są walki w parach, w czasie których zmieniamy postacie. Co więcej, jeśli decydujemy się na zabawę z przyjaciółmi, każdego wojownika może kontrolować inny gracz. Niestety jednak, jeśli jeden zawodnik polegnie, jego kolega również przegrywa. Walki wymagają od nas myślania oraz wykorzystania taktyki. Współpraca z drugim graczem to bardzo ważny czynnik. Na szczęście sterowanie jest proste i intuicyjne - nikt nie powinien mieć z nim problemów. Poza tym mamy klasyczne tryby, takie jak Time Attack czy Survival, a także czekające na odkrycie Theater Mode, Gallery Mode i Tekken Bowl Mode (minigra w tekkenowe kręgle). Odblokować możemy także inne bonusy, np. nowe kostiumy dla wojowników.

Każda z postaci posiada inne zakończenie, z których wszystkie stworzono przy wykorzystaniu silnika gry, który nie różni się praktycznie niczym od tego z trójki. Mimo to grafika w Tekken Tag Tournament jest bardzo ładna. Na uwagę zasługują przede wszystkim dokładne tekstury, realistycznie poruszające się postacie oraz fenomenalne efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 370 głosów czytelników.

Gry podobne do Tekken Tag Tournament

Klasyfikacja PEGI Tekken Tag Tournament

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tekken Tag Tournament

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Premiera Tekken Tag Tournament 2 dopiero pod koniec przyszłego roku

wiadomość11 grudnia 2011

Jeszcze rok czekać będą fani gry Tekken Tag Tounrament na jej kontynuację. Podczas gali rozdania nagród Spike TV Video Game Awards firma Namco Bandai poinformowała, że druga odsłona widowiskowej bijatyki ukaże się pod koniec przyszłego roku.

Wieści ze świata (Tekken, nieSławny: inFamous 2, Auto Club Revolution) 26/07/11

wiadomość26 lipca 2011

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" czas poświęcamy becie sieciowej gry wyścigowej Auto Club Revolution, dodatkowi do inFamous 2, silnikowi CryENGINE 3, a także specjalnemu zestawowi Tekken Hybrid.

Tekken Tag Tournament 2 zapowiedziany
Tekken Tag Tournament 2 zapowiedziany

wiadomość20 września 2010

W przedostatni dzień trwania targów Tokyo Game Show na światło dzienne wyszła jeszcze jedna wiadomość, istotna szczególnie dla posiadaczy konsol. Otóż okazało się, że firma Namco Bandai pracuje obecnie nad Tekken Tag Tournament 2 – kontynuacją bijatyki będącej jednym z tytułów startowych na PlayStation 2 w 2000 roku.

Tekken 7 w produkcji?
Tekken 7 w produkcji?

wiadomość27 maja 2010

Z doniesień portugalskiej wersji serwisu Eurogamer wynika, że w produkcji znajduje się siódma odsłona Tekkena. Podobno kolejną grę z serii zapowiedział jej współautor, czyli Katsuhiro Harada, który pojawił się na jednej z imprez branżowych w Madrycie. Niestety nie znamy żadnych szczegółów rzekomej gry, bo nie została ona jeszcze potwierdzona przez Namco Bandai.

Znamy listę postaci w Tekkenie 6

wiadomość26 maja 2008

Znamy już skład wojowników, którzy wezmą udział w turnieju King of Iron Fist Tournament w najnowszej, szóstej już, konsolowej odsłonie jednej z najpopularniejszych bijatyk – Tekkenie. Tym razem ich liczba jest większa niż kiedykolwiek w serii - do dyspozycji oddanych zostało aż 41 postaci, w tym wszystkie z Tekken 5: Dark Resurrection.