Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Tekken 4 (PS2)

Tekken 4 PS2

Czwarty Turniej Żelaznej Pięści organizowany przez Heihachiego po raz kolejny przyciągnął grono najlepszych wojowników z całego świata. Zwycięzca w nagrodę otrzyma władzę nad organizacją Mishima.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Tekken 4 (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

18września2002

20września2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heihachi po raz kolejny organizuje Turniej Żelaznej Pięści by wybawić z ukrycia potężną istotę zwaną Ogre, której tak bardzo poszukuje. Nagroda jest niezwykła – oto zwycięzca turnieju zdobędzie władzę nad całą organizacją Mishima.

Tekken 4 może się podobać. Jest ładnie wykonany graficznie, wyprowadzane ciosy maja wyczuwalny power, powracają starzy, dobrze znani fighterzy (np. Kazuya), jest też nowa postać – Steve, który będąc bokserem, walczy właściwie tylko przy pomocy pięści a w repertuarze jego ruchów znajduje się też pokaźną ilość przydatnych uników. Mamy interaktywne areny – będziemy rozbijać ich elementy, czy przyciskać do ściany przeciwnika; ten jednak może specjalnych chwytem zamienić się miejscami z napastnikiem i przejść do kontrataku. Przed wydaniem gry wydawało się, że element ścian, interaktywne areny (tak naprawdę to interaktywnych jest tylko kilka, a i tak odnosi się to właściwie tylko do zniszczenia jakiejś kolumny czy elementu dekoracji) i możliwość zamiany miejsc, wprowadza nowe elementy taktyczne. Można jednak stwierdzić bez przesady, ze elementy te naprawdę nie wnoszą zbyt wiele do znanych już, tekkenowych schematów. Nadal można znaleźć bez specjalnego wysiłku ciosy, które powtarzane bez przerwy wprawia nawet średnio wyuczonego gracza w stan permanentnej wściekłości – a to nienajlepiej świadczy o systemie walki, a zdarzają się też wyraźne przekłamania w kolizji obiektów/ciosów. Sam system nie jest jednak aż tak zły – mimo, że repertuar ciosów znanych postaci nie uległ specjalnym zmianom. Wciąż jest się czego uczyć a dojście do wysokiego, dobrego poziomu zajmie graczowi spora ilość czasu. Samotny gracz jednak nie pobawi się gra tyle, co np. Virtua Fighter 4 Evolution – ilość trybów może i nie jest mała, ale są one raczej standardowe, a jeśli niestandardowym nazwać możemy „chodzony” i lekko przemodelowany „Tekken Force” to jednak nie możemy mu przykleić etykietki - „wciągający”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 635 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Tekken 4

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tekken 4

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Tekken 7 w produkcji?
Tekken 7 w produkcji?

wiadomość27 maja 2010

Z doniesień portugalskiej wersji serwisu Eurogamer wynika, że w produkcji znajduje się siódma odsłona Tekkena. Podobno kolejną grę z serii zapowiedział jej współautor, czyli Katsuhiro Harada, który pojawił się na jednej z imprez branżowych w Madrycie. Niestety nie znamy żadnych szczegółów rzekomej gry, bo nie została ona jeszcze potwierdzona przez Namco Bandai.

Znamy listę postaci w Tekkenie 6

wiadomość26 maja 2008

Znamy już skład wojowników, którzy wezmą udział w turnieju King of Iron Fist Tournament w najnowszej, szóstej już, konsolowej odsłonie jednej z najpopularniejszych bijatyk – Tekkenie. Tym razem ich liczba jest większa niż kiedykolwiek w serii - do dyspozycji oddanych zostało aż 41 postaci, w tym wszystkie z Tekken 5: Dark Resurrection.

Dwight Little reżyserem filmowego Tekkena
Dwight Little reżyserem filmowego Tekkena

wiadomość21 grudnia 2007

Przymiarki do filmu na podstawie bijatyk z serii Tekken trwały już od paru ładnych lat. Dopiero teraz jednak twórcy kinowego obrazu postanowili ruszyć z pracami nad swoim dziełem. Realizacja projektu przypadnie w udziale wytwórni Crystal Sky Pictures, reżyserią natomiast zajmie się Dwight Little.

Znamy już 37 zawodników z gry Tekken 6
Znamy już 37 zawodników z gry Tekken 6

wiadomość1 października 2007

Większość wiadomości związanych z powstającą właśnie grą Tekken 6 dotyczy zawodników, którzy w niej się pojawią. Nie inaczej jest tym razem. Otóż do sieci przeniknął ostatnio screenshot przedstawiający ekran wyboru wojowników.

Tekken 6 z trybem rozgrywki przez Internet
Tekken 6 z trybem rozgrywki przez Internet

wiadomość18 lipca 2007

Mamy dobre wieści dla tych graczy, którzy w przyszłym roku zamierzają eksploatować szóstą odsłonę cyklu Tekken. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że produkt ten pozwoli posiadaczom konsol PlayStation 3 toczyć pojedynki w sieci.