Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 (PS2)
OkładkaNaruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 (PS2)

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 PS2

Piąta część znanego z konsol firmy Sony cyklu zręcznościowych bijatyk studia Cyberconnect 2, bazujących na motywach słynnej mangi i anime Masashiego Kishimoto.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 Premiera PS2

27listopada2009

pudełko PL

11lutego2010

producent: Cyberconnect2 wydawca: Bandai Namco Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5

Tekken 4

Shaman King: Power of Spirit

Dragon Ball Z: Budokai 3

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 to kolejna odsłona popularnej serii gier walki, zawierających też jednak pewne elementy charakterystyczne dla przygodówek oraz japońskich RPG-ów. Całość bazuje naturalnie na anime autorstwa Masashiego Kishimoto.

Opisywany produkt jest drugim już tytułem z serii Ultimate Ninja, który odwołuje się do nowszej wersji przygód słynnego młodzieńca, a mianowicie tworu zatytułowanego Naruto Shippuden. Naruto jest już więc piętnastolatkiem, a fabuła opowiada o wydarzeniach toczących się po jego powrocie do Konohy i związanych z uratowaniem Sasuki. Główny bohater musi po raz kolejny stawić czoła potężnym przeciwnikom, korzystając jednak z pomocy przyjaciół i wykorzystując nowo poznane ataki wojownika ninja.

W omawianej piątej odsłonie cyklu najwięcej zmian poczyniono w kwestii zwiększenia atrakcyjności trybu Master Mode. Oznacza to, że możemy liczyć nie tylko na ciekawiej poprowadzony wątek fabularny, ale również na liczne usprawnienia we właściwej rozgrywce. Naturo może teraz korzystać z nowych stylów walki, nieznanych wcześniej umiejętności, jak rownież stosować różnego rodzaju upgrade’y by stać się silniejszym czy bardziej wytrzymałym. Dużą ciekawostką jest też możliwość dobrania sobie pomocnika. Zaletami tego rozwiązania są uproszczenie przebiegu walk oraz możliwość wyprowadzania ataków łączonych.

Drugim istotnym składnikiem gry w dalszym ciągu jest Versus Mode, którego konstrukcja przypomina klasyczne bijatyki. Możemy tu wybierać pomiędzy szęśćdziesięcioma postaciami, a kolejne walki toczone są na jednej z 24 aren. Do dodatkowych atrakcji gry możemy także zaliczyć wizyty w wirtualnym sklepie oraz liczne bonusy, do których stopniowo uzyskujemy dostęp.

Oprawa wizualna Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 prezentuje zbliżony poziom wykonania do czwartej odsłony cyklu, choć pewnych zmian doczekała się animacja ruchów widocznych na ekranie postaci. Grafika została utrzymana w specyficznym stylu dla całej serii Naruto.

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 632 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja 5 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB