Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2
Okładka Naruto: Ultimate Ninja 3 (PS2)

Naruto: Ultimate Ninja 3 PS2

Kontynuacja rozwijanego na konsolach PlayStation 2 cyklu bijatyk, opartych na motywach niezwykle popularnej serii mangi i anime Naruto.

Bijatyki | seriale animowane | ninja | manga i anime | Naruto | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Naruto: Ultimate Ninja 3 (PS2)

producent: Cyberconnect2

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

25marca2008

9lipca2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Naruto: Ultimate Ninja 3 to kontynuacja cyklu bijatyk powstałych na kanwie niezwykle popularnego anime Naruto. Przygotowana przez Namco Bandai produkcja ponownie wydana została na konsolę PlayStation 2.

W trzeciej odsłonie Ultimate Ninja autorzy umożliwili graczom zwiedzanie wioski ninja Konoha. Eksploracja tego miejsca pozwala na poznanie prowadzonej w stylu podobnym do oryginalnego Naruto historii towarzyszącej rozrywce. Gracz ma możliwość rozmawiania z napotkanymi mieszkańcami osady. W produkcji występuje ponad 55 zadań zlecanych przez postaci niezależne, a zabawę urozmaicają dodatkowe mini-gry. Konoha to również miejsce, w którym możemy umawiać się na kolejne pojedynki.

W kolejnej odsłonie serii ponownie udostępniona została cała plejada postaci znanych z odcinków anime. Gracz ma możliwość rozwijania swojego bohatera prowadzonego w trybie fabularnym Heroes History. Wzorem gier RPG, możemy za pomocą specjalnych punktów ulepszać szereg współczynników naszego wojownika: siłę, obronę, zwinność oraz inne umiejętności dodatkowe. Trening pozwala polepszać nie tylko statystyki. Uczymy się również wyprowadzania szeregu ataków specjalnych oraz przywoływania gigantycznych potworów. Używanie technik specjalnych wymaga posiadania odpowiedniej ilości energii czakra, którą można odnawiać na kilka różnych sposób (niekiedy unikalnych dla danych postaci).

Grafika wykorzystuje efekt cell-shading’u, który dobrze oddaje na ekranie telewizora klimat animowanego serialu. Wrażenie to pogłębiają liczne efekty specjalne towarzyszące walce: tumany kurzy oraz wizualizacje ataków specjalnych. Naruto: Ultimate Ninja 3 wykorzystuje w całości moc drzemiącą w drugiej konsoli Sony.

Namco Bandai nie zapomniało o wiernych fanach Naruto. Gracze dostali możliwość wyboru między japońskimi i angielskimi dialogami. Kolejne osiągnięcia zyskiwane w Story Mode odblokowują dodatkowe materiały takie jak filmy, muzyka oraz karty znane z serialu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 468 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 380 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Naruto: Ultimate Ninja 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Naruto: Ultimate Ninja 3

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Naruto: Ultimate Ninja 3 - recenzja gry
Naruto: Ultimate Ninja 3 - recenzja gry

Recenzja 6 października 2008, 13:09

Tym, co skłoni niejednego gracza do zapoznania się z opcją fabularną, są natomiast dodatkowe mini misje oraz profesjonalny dubbing. Wszystkie kwestie wypowiedziane przez napotkanych bohaterów są w całości zagrane, co więcej przez aktorów znanych z animowanego serialu. W trakcie rozmów z NPC-ami na dole ekranu pojawia się chmurka z tekstem, na szczęście jego czytanie nie jest konieczne, a wsłuchiwanie się w treść dialogów zatrzymuje nas przy grze na dłużej. Pozwala również wczuć się w klimat, który wcześniej znany był jedynie z bajki.