Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (30 kwietnia 2008)

Naruto: Ultimate Ninja 3 we wrześniu w Europie, Warner Bros Interactive ma nowego prezesa, UbiSoft otwiera ukraińskie studio, THQ redukuje zatrudnienie, już niedługo kolejna łatka do Battlefielda 2142 – zapraszamy Was do lektury kolejnych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Naruto: Ultimate Ninja 3 we wrześniu w Europie, Warner Bros Interactive ma nowego prezesa, UbiSoft otwiera ukraińskie studio, THQ redukuje zatrudnienie, już niedługo kolejna łatka do Battlefielda 2142 – zapraszamy Was do lektury kolejnych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Naruto: Ultimate Ninja 3

Z informacji opublikowanych przez firmę Atari wynika, że produkcja o tytule Naruto: Ultimate Ninja 3, dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych już od miesiąca, ukaże się w Europie dopiero na początku września bieżącego roku. Dzieło wewnętrznego studia koncernu Namco Bandai zostanie wydane tylko na konsolę PlayStation 2.

Warner Bros Interactive

Martin Tremblay, dotychczasowy prezes Vivendi Worldwide Studios, a wcześniej jeden z najważniejszych kierowników montrealskiego studia koncernu UbiSoft, znalazł nowego pracodawcę. Została nim firma Warner Bros Interactive. Głównym zadaniem Trembley’a będzie przygotowywanie globalnej strategii rozwoju. Jego realizację rozpocznie już na początku lipca bieżącego roku.

Infogrames

Anonimowym inwestorem, starającym się przejąć brytyjski koncern SCi/Eidos było francuskie Infogrames (Atari). Poinformował o tym zarząd tej ostatniej firmy, reagując w ten sposób na sprzeczne spekulacje światowych mediów i zamieszczając w informacji prasowej fakty potwierdzające zasadność propozycji kupna. Pełną treść oświadczenia znajdziecie pod tym adresem.

UbiSoft

Francuski koncern UbiSoft otworzył swoje trzecie studio deweloperskie zlokalizowane we Wschodniej Europie. Tym razem wybór padł na ukraiński Kijów. Grupę tworzy aktualnie dwanaście osób, zarządzanych przez Vitalii Blazheieva (wspierali oni UbiSoft przy produkcji Blazing Angels: Secret Missions of WWII). W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy liczebność studia zostanie zwiększona do 50 osób.

THQ

Jak poinformowała Gamasutra, koncern THQ zdecydował się na redukcję zatrudnienia w dwóch swoich wewnętrznych studiach – Rainbow Studios oraz Sandblast Games. W tym pierwszym przypadku sprawa dotyczy 30 zwolnień, w drugim liczba odprawionych pracowników nie jest znana. Wiemy jednak, że oba studia nie przerwą prac nad swoimi nowymi produkcjami (pozycja o nieznanym tytule oraz Destroy All Humans! Path of the Furon dla Xbox 360 i PS3).

Battlefield 2142

Firma Electronic Arts przedstawiła oficjalne informacje o długo oczekiwanej łatce 1.50 przeznaczonej dla Battlefielda 2142. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że w skład aktualizacji wejdzie kilka nowych map multiplayer, wsparcie dla monitorów panoramicznych oraz szereg poprawek usuwających najistotniejsze błędy. Już niebawem przeprowadzone zostaną beta-testy patcha. Tuż po nich nastąpi jego debiut.

The Bourne Conspiracy

Okazuje się, że Matt Damon – popularny aktor, który zasłynął szerzej rolą w trylogii Bourne’a – był bliski podpisania porozumienia w sprawie udziału w nagraniach do gry The Bourne Conspiracy. Zmienił jednak swoją decyzję po zapoznaniu się z poziomem przemocy, jaki zdecydowali się zaserwować w niej autorzy, firma High Moon Studios. Przypominamy, że gra ukaże się w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

Etrian Odyssey 2: Heroes of Lagaard

Assault Heroes 2

WALL-E

GTA IV - film startowy

50 Cent: Blood on the Sand

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy

Dead Space - Z dziennika developera #2

FaceBreaker - Romeo

Prototype - zniszczenie

Prototype - gameplay

Saints Row 2 - Combat: Heavy Weapons

Saints Row 2 - The Police: Protect and Serve

Rayman Raving Rabbids 2 - Wii Balance Board

gry