Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2008, 09:16

autor: vampire

Problemy techniczne z GTA IV

Długo wyczekiwana produkcja Rockstar okazuje się sprawiać problemy swym użytkownikom. Otóż podczas intra Grand Theft Auto IV potrafi kompletnie zawiesić konsolę, w takiej sytuacji jedyne co możemy zrobić to odłączyć ją z zasilania. Problem ów pojawia się na wszystkich konsolach.

Długo wyczekiwana produkcja Rockstar okazuje się sprawiać problemy swym użytkownikom. Otóż podczas intra Grand Theft Auto IV potrafi kompletnie zawiesić konsolę, w takiej sytuacji jedyne co możemy zrobić to odłączyć ją z zasilania. Serwis Kotaku skontaktował się w tej sprawie z działem pomocy technicznej twórców. Istotnie, potwierdzili oni iż problem ten zdarzyć się może prawdopodobnie tylko na najwcześniejszej - 60 GB wersji PS3. Niestety prawda jest taka, iż występuje on również na innych konsolach Sony, jak również X360. Jak dotąd nie ma sensownego pomysłu na rozwiązanie tego problemu.

Choć nieoficjalnie pewien sposób istnieje - na forum PlayStation.com możemy znaleźć post, w którym użytkownik mclaren777 podzielił się radą jaką otrzymał dzwoniąc do wspomnianej pomocy technicznej - otóż jeżeli zdarzy się nam taka sytuacja powinniśmy skasować grę (razem z save-ami) z dysku i zacząć od nowa. Cóż podobno pomogło, jednak czy takiego "rozwiązania" problemu powinniśmy oczekiwać? Na pewno nie, miejmy nadzieję, iż twórcy szybko postarają się błąd naprawić.

Problemy techniczne z GTA IV - ilustracja #1

Przypomnijmy, iż problem z zawieszeniem się konsoli Sony występował już przy okazji Assasin's Creed.