Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 kwietnia 2008

Witcher: Duelmail już działa
Witcher: Duelmail już działa

Virion, 8 kwietnia 2008, 15:00

Miłośnicy Wiedźmina cały czas czekają na nową przygodę „Cena neutralności” i edytor przygód D`jinni. Oczekiwanie może im umilić Witcher: DuelMail.

Wii Fit podbija Wielką Brytanię

Jiker, 8 kwietnia 2008, 13:58

Do europejskiej premiery Wii Fit pozostały jeszcze dwa tygodnie. Nie przeszkadza to jednak kolejnej interesującej inicjatywie firmy Nintendo w podbijaniu naszego kontynentu. Świadczy o tym bardzo duża liczba zamówień przedpremierowych składanych przez mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Pecetowa wersja Assassin's Creed debiutuje na światowym rynku
Pecetowa wersja Assassin's Creed debiutuje na światowym rynku

Jiker, 8 kwietnia 2008, 13:40

Doczekaliśmy się wreszcie światowej premiery pecetowej wersji jednej z najlepszych konsolowych produkcji ubiegłego roku – Assassin’s Creed autorstwa pracowników studia UbiSoft Montreal. Od dzisiaj niezwykłe przygody zabójcy o imieniu Altair mogą zakupić mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (30 marca - 5 kwietnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (30 marca - 5 kwietnia)

Przemysław Zamęcki, 8 kwietnia 2008, 12:57

Minął kolejny tydzień, więc pora aby przedstawić najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres od 30 marca do 5 kwietnia.

Opublikowano oficjalne obrazki z trybu sieciowego GTA IV
Opublikowano oficjalne obrazki z trybu sieciowego GTA IV

Jiker, 8 kwietnia 2008, 12:35

W sieci zadebiutowały oficjalne zrzuty ekranowe ukazujące tryb rozgrywki sieciowej zawarty w Grand Theft Auto IV. Prezentują się one niezwykle efektownie i zdają się potwierdzać stwierdzenie, że opcja multiplayer nie będzie w przypadku najnowszego dzieła Rockstar Games jedynie zwykłym wypełniaczem.

Pseudo Interacive pracowało nad nową odsłoną cyklu Carmageddon

Jiker, 8 kwietnia 2008, 12:06

Zamknięcie studia deweloperskiego Pseudo Interactive przeszło bez echa. Producent serii Full Auto nie mógł się pochwalić efektownym dorobkiem, w związku z czym znało go niewielu miłośników elektronicznej rozrywki. Informacja ta zyskuje jednak na znaczeniu w obliczu nowych faktów, ujawnionych serwisowi Next-Gen.biz przez anonimowe źródło.

EMPiK - Top Lista - tydzień 14 (08/04/08)

Przemysław Zamęcki, 8 kwietnia 2008, 11:57

Jak co tydzień przed Wami kolejne notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 31 marca a 6 kwietnia i zostały zebrane w 107 salonach sieci.

Czy Xbox 360 doczeka się kontrolera a la Wiimote?

Jiker, 8 kwietnia 2008, 11:40

Wiimote jest bez wątpienia jednym z najbardziej innowacyjnych i udanych kontrolerów w historii elektronicznej rozrywki. Nie dziwi więc fakt, że rozwiązanie zastosowane przez Nintendo od samego początku jest bardzo dokładnie analizowane przez odpowiednie komórki Microsoftu i Sony. W przypadku tej pierwszej posunięto się nieco dalej.

EA i „płatne” wsparcie dla nowego kontrolera
EA i „płatne” wsparcie dla nowego kontrolera

vampire, 8 kwietnia 2008, 11:25

Falcon 3D to urządzenie firmy Novint mające zastąpić graczom standardową klawiaturę i myszkę. Myślę, że zasady jego działania najlepiej zobrazuje ten przygotowany przez producenta filmik.

Europa otrzyma zestaw PlayStation 3 + Grand Theft Auto IV
Europa otrzyma zestaw PlayStation 3 + Grand Theft Auto IV

Przemysław Zamęcki, 8 kwietnia 2008, 11:25

Jeżeli ktoś jeszcze nie jest do końca zdecydowany na zakup konsoli i czeka, aby któryś z producentów wytworzył odpowiedni impuls zachęty, być może właśnie nadeszła taka chwila. Europa doczeka się bundla PlayStation 3 + Grand Theft Auto IV.

Stephen King w obronie gier
Stephen King w obronie gier

Virion, 8 kwietnia 2008, 11:21

W USA cały czas trwają dyskusje na temat brutalności gier i przepisów regulujących do nich dostęp. Polemiki zataczają coraz szersze kręgi wciągając w dywagacje nie tylko samych zainteresowanych.

Znamy europejską cenę i datę premiery Rock Banda
Znamy europejską cenę i datę premiery Rock Banda

aRusher, 8 kwietnia 2008, 11:01

Kontrolery przypominające prawdziwe instrumenty, rockowe przeboje od lat pięćdziesiątych do czasów współczesnych, multiplayer dla czterech osób i prawdziwa frajda płynąca z grania – to wszystko już bardzo niedługo – w Rock Band. My już wiemy kiedy - Wy dowiecie za moment.

Gears of War 2 - nowe postacie i szczegóły
Gears of War 2 - nowe postacie i szczegóły

Przemysław Zamęcki, 8 kwietnia 2008, 10:47

W najnowszym numerze magazynu Game Informer znalazły się bardzo ciekawe i dość obszerne informacje, które zapewne zaciekawią wszystkich fanów, teraz już serii Gears of War.

Star Wars: The Force Unleashed - zobacz grywalnego Dartha Vadera!
Star Wars: The Force Unleashed - zobacz grywalnego Dartha Vadera!

Jiker, 8 kwietnia 2008, 10:20

Od dwóch miesięcy wiemy, że pierwszy poziom Star Wars: The Force Unleashed poświęcony zostanie w całości krótkiej wyprawie Dartha Vadera na planetę Kashyyyk. Obejmiemy oczywiście kontrolę nad ojcem Luke’a Skywalkera i postaramy się wytropić pozostałych przy życiu Jedi. Serwis GameTrailers opublikował film, na którym po raz pierwszy możemy poprzyglądać się Vaderowi.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 kwietnia 2008)

Jiker, 8 kwietnia 2008, 10:00

Uwe Boll oddaje się w ręce miłośników sztuki, Lost Odyssey z pierwszym dodatkiem, Final Fantasy IV na Nintendo DS także poza granicami Japonii, Ikaruga w ofercie Xbox Live Arcade już jutro, PSP z nową wersją firmware – wtorkowe „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” obrodziły w kilka interesujących faktów. Zapraszamy Was do lektury.

CryENGINE 2 na konsolach będzie działał równie dobrze jak na high-endowym PC

Przemysław Zamęcki, 8 kwietnia 2008, 09:39

Według jednego z szefów firmy Crytek, Haralda Seeleya, multiplatformowa wersja silnika CryENGINE 2 przygotowywana z myślą o konsolach obecnej generacji, czyli Xboxie 360 i PlayStation 3, będzie wyglądała równie dobrze, jak w przypadku wysokich ustawień na komputerach PC.

Demigod w roku 2009, bez zabezpieczeń antypirackich i z logiem firmy Stardock
Demigod w roku 2009, bez zabezpieczeń antypirackich i z logiem firmy Stardock

vampire, 8 kwietnia 2008, 09:12

Studio Gas Powered Games znane z takich tytułów jak seria Dungeon Siege i Supreme Commander, podpisało umowę dotyczącą wydania swojego najnowszego dzieła - Demigod wraz z firmą Stardock (m.in. wydawca Sins of the Solar Empire). Podobnie jak inne tytuły Stardocka, gra ukaże się bez żadnych zabezpieczeń na płycie.

Remedy Entertainment narzuciło blokadę informacyjną na Alana Wake'a

Przemysław Zamęcki, 8 kwietnia 2008, 08:48

Ktoś z Was pamięta jeszcze o Alanie Wake’u? Gra tworzona jest przez ekipę Remedy Entertainment, tę samą, która sprezentowała kilka lat temu światu przygody Maxa Payne’a. Niestety, nie dociera do nas zbyt wiele ciekawostek na jej temat, zupełnie tak, jakby istniała jakaś informacyjna blokada. W rzeczywistości tak właśnie jest.