Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2008, 10:00

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (8 kwietnia 2008)

Uwe Boll oddaje się w ręce miłośników sztuki, Lost Odyssey z pierwszym dodatkiem, Final Fantasy IV na Nintendo DS także poza granicami Japonii, Ikaruga w ofercie Xbox Live Arcade już jutro, PSP z nową wersją firmware – wtorkowe „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” obrodziły w kilka interesujących faktów. Zapraszamy Was do lektury.

Uwe Boll oddaje się w ręce miłośników sztuki, Lost Odyssey z pierwszym dodatkiem, Final Fantasy IV na Nintendo DS także poza granicami Japonii, Ikaruga w ofercie Xbox Live Arcade już jutro, PSP z nową wersją firmware – wtorkowe „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” obrodziły w kilka interesujących faktów. Zapraszamy Was do lektury, polecając jednocześnie nowe galerie obrazków i filmów, opublikowane na łamach naszego serwisu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Super HIND

W maju 2008 roku posiadacze konsoli PSP wcielą się w postać pilota śmigłowca i wezmą udział w kilkudziesięciu niebezpiecznych misjach bojowych. Umożliwi im to pozycja o tytule Super HIND, za produkcję której odpowiedzialna jest firma Virgin PLAY. Gracz kontrolując poczynania Dante Griffina podejmie się walki w powietrzu (m.in. z helikopterami, myśliwcami), jak i z jednostkami naziemnymi oraz nawodnymi (czołgi, mobilne wyrzutnie rakiet, niszczyciele oraz łodzie podwodne).

Uwe Boll

Popularny reżyser Uwe Boll oznajmił w rozmowie z serwisem Fearnet, że 18 tysięcy osób podpisanych pod petycją, w której domagają się zaprzestania kręcenia kolejnych jego filmów, jest liczbą zdecydowanie za niską, by do tego doszło. Stwierdził przy tym, że potrzebny do tego jest co najmniej milion tego typu głosów. W chwili obecnej petycja została podpisana przez blisko 90 tysięcy zdegustowanych miłośników sztuki. Wpisz się i ty.

Lost Odyssey

Już za dwa dni w ofercie japońskiej usługi Xbox Live Marketplace zadebiutuje pierwszy dodatek do Lost Odyssey autorstwa studia Mistwalker. W skład kosztującego 400 punktów rozszerzenia wejdzie nowa, podwodna lokacja. Dungeon pozwoli graczom na zdobycie pewnego artefaktu, przy pomocy którego cztery główne postaci będą mogły nauczyć się nowej, niezwykle efektywnej umiejętności.

Artoon

Japoński zespół deweloperski Artoon, znany m.in. ze współpracy z firmą Mistwalker przy produkcji gry Blue Dragon, rozpoczął pracę nad nową pozycją. Będzie nią muzyczno-rytmiczna gra obdarzona tytułem The World of Golden Eggs: Nori Nori Rhythm-kei. Jej japońska premiera zbiegnie się z dniem debiutu animowanej serii o tytule Golden Eggs.

Kane & Lynch: Dead Man

17 kwietnia w ramach serwisów Xbox Live Marketplace i PlayStation Store opublikowane zostanie darmowe rozszerzenie do gry Kane & Lynch: Dead Man. W jego skład wejdą cztery nowe mapy przeznaczone dla rozgrywki wieloosobowej.

Final Fantasy IV

Z danych opublikowanych na łamach serwisu RPGFan wynika, że już w lipcu bieżącego roku na amerykańskim rynku opublikowana zostanie tamtejsza wersja remake’u słynnej Final Fantasy IV, przeznaczonego dla konsoli Nintendo DS. Square Enix już niedługo powinno potwierdzić tę informację, przekazując jednocześnie oficjalne dane na temat debiutu europejskiego.

Trauma Center: Under the Knife 2

Trauma Center: Under the Knife 2 zadebiutuje na światowym rynku 1 lipca 2008 roku. Produkcja, umożliwiająca wcielenie się w chirurga, której wydawcą jest firma Atlus, trafi najpierw na amerykańskie półki sklepowe. Następnie wydana zostanie w Japonii oraz Europie.

Virtual Console

Firma Nintendo zaktualizowała amerykańską wersję serwisu Virtual Console. Update składa się z dwóch pozycji – logicznej Yoshi’s Cookie oraz sportowej Bases Loaded, traktującej o baseballu. Obie wywodzą się z konsoli NES, w związku z czym ich cena ustalona została na poziomie 500 punktów Wii.

PlayStation Portable

Sony Computer Entertainment opublikowało nową wersję oprogramowania dla konsoli PSP. Firmware 3.95 wprowadza szereg uprawnień do funkcji Remote Play oraz opcję customizacji sterowania w przypadku emulacji gier z konsoli PSone. Update można pobrać m.in. z serwisu YourPSP.com.

Hudson Entertainment

Hudson Entertainment planuje zwiększenie swoich zysków o 400%. Ma do tego dojść w przeciągu najbliższych trzech lat. Wielkie nadzieje japońskiego dewelopera związane są z chęcią zwiększenia współpracy z firmą Nintendo i konsolą Nintendo Wii. W samym tylko 2008 roku Hudson wyda na Wii osiem ekskluzywnych pozycji. Trend ten zostanie utrzymany w przyszłości.

Xbox Live Arcade

Koncern Microsoft ogłosił, że już jutro w ramach Xbox Live Arcade zadebiutuje długo oczekiwana, odnowiona wersja słynnej Ikarugi. Staroszkolna strzelanina będzie kosztować 800 punktów.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Project Origin

Race Driver GRID

Football Superstars

Fallout 3

NBA Ballers: Chosen One

Trackmania Nations Forever

Summon Night: Twin Age

GTA IV

Galeria filmów

Dzisiaj rozpoczynamy także prezentowanie najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj zapraszamy Was na seans z:

Race Driver: GRID - dzienniki developera #1

Mercenaries 2: World in Flames Now We Gonna Escalate

Star Wars: The Force Unleashed

Robert Ludlum’s The Bourne Conspiracy Takedown\

de Blob - THQ Gamers' Day 08

BAJA

Trackmania Nations Forever

Saints Row 2 - THQ Gamers' Day 08: Satchel

gry