Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Super HIND (PSP)

Super HIND PSP

Symulator lotu, w którym przejmujemy kontrolę nad tytułowym rosyjskim śmigłowciem szturmowym. Uczestniczymy w niebezpiecznych misjach, eliminując wrogie czołgi, myśliwce czy łodzie podwodne.

Akcji | helikoptery | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Super HIND (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

9września2008

27listopada2008

pudełko PL

Super HIND to symulator lotu, w którym gracz przejmuje kontrolę nad słynnym rosyjskim śmigłowcem szturmowym, a konkretnie fikcyjną, bardziej futurystyczną wersją tej maszyny – MI-45D Super Hind. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest fińskie studio developerskie Mountain Sheep, specjalizujące się w opracowywaniu produkcji na handheldy. Jedyną platformą docelową dla omawianej symulacji jest konsola PSP.

Akcja opisywanej gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. Gracz wciela się w chorążego Dante Griffina, zasiadając za sterami tytułowego śmigłowca bojowego. Fabuła gry w znacznym stopniu nawiązuje do prób przeciwstawienia się zapędom pewnego wielonarodowego konsorcjum, stając do bezpośredniej walki o niepodległość swojej ojczyzny. Kampania dla pojedynczego gracza składa się z kilkunastu różnych misji, które pokonuje się w ściśle ustalonej kolejności. Pomiędzy kolejnymi etapami wyświetlane są krótkie scenki przerywnikowe, obrazujące postępy gracza, choć nie zabrakło też okien dialogowych, pojawiających się bezpośrednio w trakcie gry.

Sterowany śmigłowiec jest wyposażony w wiele różnych rodzajów broni. Co ciekawe, niektóre narzędzia zagłady są początkowo zablokowane, gdyż dostęp do nich możliwy staje się dopiero po dotarciu do dalszych misji gry. Lista uzbrojenia obejmuje między innymi działka maszynowe, rakiety samonaprowadzalne czy służące do precyzyjnego eliminowania konstrukcji wroga bomby.

Do walk staje się zarówno nad suchym lądem, jak i nad morzem. W pierwszym przypadku można liczyć między innymi na obecność wrogich czołgów czy mobilnych wyrzutni SAM. Walki rozgrywane nad akwenami wodnymi obfitują z kolei w likwidację wrogich niszczycieli czy łodzi powodnych. Nie zabrakło również powietrznych potyczek, zakładających eliminację śmigłowców, myśliwców, a nawet rakiet balistycznych.

Oprawa wizualna gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Gracz porusza się po trójwymiarowym środowisku, dysponując dużą swobodą działania. Wydarzenia obserwowane są z perspektywy trzeciej osoby, dzięki czemu na ekranie widoczny jest dowodzony śmigłowiec.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Super HIND

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Super HIND

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Premiery gier w Polsce (24-30 listopada)
Premiery gier w Polsce (24-30 listopada)

wiadomość1 grudnia 2008

Po kilku obfitych tygodniach rodzimi dystrybutorzy zanotowali lekki spadek formy i wypuścili na nasz rynek „zaledwie” dwanaście premierowych tytułów. Mała zadyszka na koniec listopada nie powinna jednak wpędzić nikogo w ponury nastrój, bo wraz z nastaniem grudnia półki polskich sklepów zaleją przedświąteczne, spektakularne nowości.