Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Football Superstars (PC)
OkładkaFootball Superstars (PC)

Football Superstars PC

Sportowa gra typu MMO będąca połączeniem symulatora piłki nożnej z elementami gry RPG, wyprodukowana przez Monumental Games. Zaczynamy jako amatorski piłkarz na szkolnym boisku.

Sportowe | zagraj za darmo | piłka nożna | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Football Superstars Premiera PC

21stycznia2009

producent: Monumental Games wydawca: CyberSports Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Football Superstars

Snowbound Online

Shot-Online

Empire of Sports

Football Superstars to ciekawa gra typu MMO, której motywem głównym jest masowa, sieciowa zabawa w piłkę nożną. Wcielamy się w młodego, amatorskiego zawodnika, marzącego tylko o tym, by stać się zawodowym piłkarzem, reprezentującym barwy najlepszych drużyn na świecie. Oczywiście, nikt nie rodzi się z umiejętnościami Ronaldinho czy Lamparda – droga do sławy, pieniędzy i wielkiej piłki jest bardzo daleka, wymaga sporych nakładów czasowych, ciężkich treningów i pewnej dozy talentu. Każdy, bez względu na umiejętności, może jednak sprobować swoich sił w czysto amatorskiej zabawie na boiskach parkowych czy szkolnych – w ten sposób zaczynały bowiem nawet największe legendy w historii piłki nożnej. W zależności od liczby chętnych do gry zawodników, dzielą się oni na dwa zespoły po 3, 5, 7 bądź 11 piłkarzy. Początkowo rozgrywka jest w dużej mierze chaotyczna i przypadkowa, lecz wraz ze wzrostem umiejętności naszych i naszego sportowego alter ego, mamy do czynienia z coraz poważniejszym podejściem do rywalizacji.

Nasz wirtualny piłkarz z meczu na mecz uczy się sportowego rzemiosła, zarówno związanego z przygotowaniem fizycznym i technicznym, jak i z aspektami taktycznymi i mentalnymi. Te ostatnie pełnią w grze bardzo istotną rolę – każdy zawodnik musi bowiem mieć swoje miejsce i zadania na murawie, gdyż tylko mądra i poukładana współpraca wszystkich formacji może przynieść drużynie sukces. Odpowiednia organizacja i dyscyplina gry jest wspierana przez system przyznawania punktów doświadczenia – otrzymujemy je nie tylko strzelanie bramek czy samodzielne rajdy, ale także za odbiory piłki, blokowanie strzałów, ładne podania czy czystą grę. Każdy mecz opisany jest masą statystyk, które wpływają także na parametry naszego piłkarskiego wirtuoza.

Wraz z rozwojem naszego piłkarza, zwiększają się jego możliwości gry – możemy dołączyć do profesjonalnych zespołów, biorących udział w regularnych rozgrywkach ligowych i pucharowych, a jeśli nasze ambicje sięgają jeszcze dalej i mamy ku temu odpowiednie warunki, możemy starać się o stworzenie i pokierowanie losami własnej drużyny. Jednak nawet największe gwiazdy muszą czasem odpocząć od piłki i znaleźć czas dla siebie. Ciężko zarobione na boisku pieniądze możemy przeznaczać na różnego rodzaju rozrywki i działalności, często luźno związane z piłką nożną.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 288 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.1 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Football Superstars: Odpowiednia dla każdego wieku.

Football Superstars Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista