Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2009, 11:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (20 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia w EA Mythic i AMD, nowe sterowniki do kart GeForce, zapowiedziano Metal Drift, Behemoth pracuje nad kolejną grą, Football Superstars z 250 tysiącami użytkowników i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: zwolnienia w EA Mythic i AMD, nowe sterowniki do kart GeForce, zapowiedziano Metal Drift, Behemoth pracuje nad kolejną grą, Football Superstars z 250 tysiącami użytkowników i inne. Zapraszamy do lektury.

EA Mythic

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Electronic Arts przeprowadzi zwolnienia wewnątrz studia Mythic (Warhammer Online). Pracę straci podobno 21 pracowników biura obsługi klienta, 50% działu QA oraz wszyscy testerzy zatrudnieni na umowę o pracę.

AMD

W firmie AMD nie dzieje się za dobrze. Zarząd poinformował właśnie, że w związku ze spadkiem sprzedaży konieczne będzie przeprowadzenie zwolnień. Obejmą one 9% światowej załogi koncernu zajmującego się produkcją procesorów. Oznacza to, że pracę straci 1,100 osób. Natomiast wielu pozostałych pracowników będzie miało obniżone pensje.

Nvidia

Firma Nvidia opublikowała nową wersję sterowników do kart grafiki GeForce serii 6, 7, 8, 9 i 200 – Forceware 181.22 Beta. Wypuszczono je głównie pod kątem obsługi pecetowej wersji Mirror’s Edge. Stąd też w ich ramach znalazła się aktualizacja systemu PhysX (wykorzystywanego przez ostatnie dzieło EA DICE).

Metal Drift

Studio Black Jacket ujawniło pierwsze informacje na temat swojej nowej produkcji – gry akcji o tytule Metal Drift. Przejmiemy w niej kontrolę nad wehikułami przypominającymi czołgi i weźmiemy udział w dynamicznej walce na pięciu rozbudowanych arenach. Wśród twórców znajduje się kilkoro weteranów, w tym twórcy Marble Blast Ultra oraz Tribes. Więcej informacji na temat Metal Drift znajdziecie w tym miejscu. Do premiery gry dojdzie w pierwszej połowie bieżącego roku.

The Behemoth

The Behamoth, studio deweloperskie będące producentem najpopularniejszej gry Xbox Live Arcade w 2008 roku (Castle Crashers), poinformowało nas o rozpoczęciu produkcji swojego kolejnego dzieła. Aktualnie znajduje się ono w fazie prototypu. Czekamy na kolejne wieści.

Sony Online Entertainment

SOE zdecydowało się na wykupienie sieciowej gry karcianej PoxNora wraz z całą załogą firmy Octopi, będącej jej producentem. Zespół zyskał tym samym nową nazwę – Tucson – a także zadania, które będą polegać na produkcji kolejnych pozycji należących do wymienionego wyżej gatunku (wspólnie z SOE Denver).

Football Superstars

Piłkarska gra MMO Football Superstars ma już 250 tysięcy użytkowników. Twórcy uważają ten wynik za wielki sukces. Cieszymy się razem z nimi.

Puzzle Quest: Galactrix

W sieci opublikowane zostało darmowe, flaszowe demo gry Puzzle Quest: Galactrix. Futurystyczna kontynuacja Puzzle Quest: Challenge of the Warlords ukaże się w wersjach na PC, Nintendo DS, Xbox 360 (Xbox Live Arcade) oraz PlayStation 3 (PlayStation Network) w kwietniu 2009 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Władca Pierścieni: Podbój

CSI: NY

The House of the Dead: Overkill

Star Ocean: Second Evolution

Deadly Creatures

Dragon Quest V: The Hand of the Heavenly

X-Blades

Emerald City Confidential

CID the Dummy PC

CID the Dummy Wii

Bigfoot: Collision Course NDS

Bigfoot: Collision Course Wii

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

The Conduit

Supreme Ruler 2020: Global Crisis

Fuel

Resident Evil 5

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry