Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Emerald City Confidential (PC)
OkładkaEmerald City Confidential (PC)

Emerald City Confidential PC

Klasyczna, dwuwymiarowa przygodówka typu point and click. Akcja toczy się na ulicach tytułowego Emerald City, miasta stanowiącego swoiste odbicie magicznej krainy Oz z powieści Franka Bauma przeniesionej do klimatów filmów noir z lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Przygodowe | fantasy | noir | point-and-click | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emerald City Confidential Premiera PC

19lutego2009

producent: Wadjet Eye Games wydawca: PlayFirst Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Emerald City Confidential jest kolejną produkcją stworzoną przez ojców serii Blackwell, niewielkie studio deweloperskie, Wadjet Eye Games. Podobnie jak w przypadku tamtych produkcji mamy tu do czynienia z klasyczną, dwuwymiarową przygodówką typu point and click.

Akcja gry przenosi nas na ulice tytułowego Emerald City, miasta stanowiącego swoiste odbicie magicznej krainy Oz z powieści Franka Bauma przeniesionej do klimatów filmów noir z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Historia rozpoczyna się od spotkania naszej głównej bohaterki, Petry, z tajemniczą kobietą - Dee Gale, która prosi ją o pomoc w odnalezieniu zaginionego narzeczonego. Jako, że nasza pani detektyw (a przy okazji jedyna osoba wykonująca taki zawód w mieście) i tak nie ma obecnie innych zleceń przyjmuje ofertę. Wkrótce jednak to początkowo sprawiające wrażenie dość rutynowego zadanie okazuje się być częścią znacznie większej kryminalnej intrygi.

W czasie śledztwa spotkamy trzydzieści pięć różnych postaci, w tym wielu bohaterów występujących w książkowym Czarnoksiężniku z Krainy Oz, chociaż po upływie kilku lat od wydarzeń w nim przedstawionych stali się oni w zasadzie innymi osobami. Na przykład Lew jest teraz wyrachowanym, skorumpowanym, ale też charyzmatycznym prawnikiem, Nick Chopper (Blaszany Człowiek) po pokonaniu złej Wiedźmy został gubernatorem w Winkie Country, niestety jego wrażliwe serce sprawiło, że nie mogąc potrzeć na korupcję i brak sprawiedliwości popadł w nałóg, natomiast Królowa Ozma pomimo młodego wieku jest niezwykle zdecydowaną, surową, i sprawiedliwą władczynią, która zakazała używania magii w królestwie aby zadbać o jego bezpieczeństwo.

W sumie przemierzymy pięć rozległych rozdziałów, w trakcie których nasza bohaterka nie tylko odkryje mroczne tajemnice miasta, ale również nauczy się kilku czarów, lepiej pozna samą siebie i zmierzy się ze swoją mroczną tajemnicą. Naszym zadaniem jak zwykle w tego typu grach jest zbieranie różnych przedmiotów i rozmowa z postaciami niezależnymi. Zresztą opcji dialogowych mamy bardzo wiele - zapisanych zostało przeszło 6500 linii dialogowych.

Twórcy przygotowali ponad czterdzieści różnych, ręcznie rysowanych lokacji stylizowanych na wspomniane filmy noir. Tak więc, mamy tu nieprzyjemne miejskie ulice, po których snują się charakterystyczne dla lat czterdziestych postaci, a nad tym wszystkim szare góruje, wiecznie deszczowe niebo. Modele postaci i otoczenie zostały zrealizowane w kreskówkowym stylu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Emerald City Confidential: Odpowiednia dla każdego wieku.

Emerald City Confidential Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 80 MB HDD
  • Windows 98/Me/2000/XP