Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPC
Okładka Agatha Christie: Evil Under the Sun (Wii)

Agatha Christie: Evil Under the Sun

Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company.

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

Okładka Agatha Christie: Evil Under the Sun (Wii)

data premiery gry:

16paź2007

PC

22paź2008

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company. Tym razem jako baza fabularna posłużyła developerom książka z roku 1941, znana w Polsce pod trzema różnymi tytułami: Hotel na wybrzeżu, Zło czai się wszędzie oraz Zło, które żyje pod słońcem.

Głównym bohaterem jest słynny detektyw Herkules Poirot, który tym razem musi rozwiązać zagadkę śmierci pięknej Arleny Marshall – niegdysiejszej aktorki. Ta urodziwa niewiasta została w tajemniczych okolicznościach zamordowana, więc protagonista rozpoczyna dochodzenie, mające na celu ustalenie tożsamości zabójcy. Na drodze do prawdy Poirot spotyka ponad dwadzieścia postaci (m.in. Kenneth Marshall i Patrick Redfern, czyli odpowiednio mąż i kochanek ofiary), z którymi trzeba porozmawiać, wykonać dla nich pewne zadania etc. Rzecz jasna nie każda zapoznana osoba jest przyjazna bohaterowi, a część ludzi próbuje nawet zbić go z tropu.

Developerzy postanowili uczynić grę Agatha Christie: Evil Under the Sun produktem znacznie bardziej dopracowanym od jej poprzedniczek. Ulepszenia dotyczą przede wszystkim wpływu dialogów na rozwój akcji, funkcjonowania inwentarza, a także szczegółowości wirtualnych lokacji i stopnia skomplikowania koniecznych do rozwiązania problemów logicznych. Warto zauważyć, że omawianą pozycję uczyniono w pełni kompatybilną z systemem operacyjnym Windows Vista.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: Evil Under the Sun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.4 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem - recenzja gry
Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem - recenzja gry

Recenzja 27 listopada 2007, 15:53

Każdy akt wymaga od gracza porozmawiania z podejrzanymi, udzielenia komuś pomocy czy znalezienia jakiegoś przedmiotu lub nowych poszlak. Zdecydowanie za dużo chodzenia. W każdej części gry musimy dosłownie przeskanować wszystkie lokacje kilkakrotnie w poszukiwaniu nowych wskazówek, co po paru godzinach staje się zwyczajnie monotonne i powoduje, że odechciewa się grać. Dopóki nie odnajdziemy wszystkich poszlak, nie będziemy mogli zakończyć rozdziału. Ponadto, jeśli zatniemy się w którymś miejscu, zawsze możemy wrócić na moment do biura i poprosić magiczny „palec podejrzenia” o poradę, co do kolejnego kroku. Ekwipunek, jak to z reguły bywa, jest nieograniczony. Wszystkich przedmiotów nie ma dużo, aczkolwiek oczywistym jest używanie właściwego przedmiotu w odpowiednim momencie lub połączenie tego i owego.

PC
Wii