Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWiiPC
Okładka Agatha Christie: Evil Under the Sun (Wii)
OkładkaAgatha Christie: Evil Under the Sun (Wii)

Agatha Christie: Evil Under the Sun

Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company.

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agatha Christie: Evil Under the Sun Premiera

16paź2007

PC

22paź2008

Wii

Gry podobne do Agatha Christie: Evil Under the Sun

Secret Files: Tunguska

Agatha Christie: And Then There Were None

Alter Ego

Agatha Christie: Evil Under the Sun jest trzecią grą przygodową na podstawie twórczości literackiej Agathy Christie, przygotowaną przez połączone siły AWE Productions i The Adventure Company. Tym razem jako baza fabularna posłużyła developerom książka z roku 1941, znana w Polsce pod trzema różnymi tytułami: Hotel na wybrzeżu, Zło czai się wszędzie oraz Zło, które żyje pod słońcem.

Głównym bohaterem jest słynny detektyw Herkules Poirot, który tym razem musi rozwiązać zagadkę śmierci pięknej Arleny Marshall – niegdysiejszej aktorki. Ta urodziwa niewiasta została w tajemniczych okolicznościach zamordowana, więc protagonista rozpoczyna dochodzenie, mające na celu ustalenie tożsamości zabójcy. Na drodze do prawdy Poirot spotyka ponad dwadzieścia postaci (m.in. Kenneth Marshall i Patrick Redfern, czyli odpowiednio mąż i kochanek ofiary), z którymi trzeba porozmawiać, wykonać dla nich pewne zadania etc. Rzecz jasna nie każda zapoznana osoba jest przyjazna bohaterowi, a część ludzi próbuje nawet zbić go z tropu.

Developerzy postanowili uczynić grę Agatha Christie: Evil Under the Sun produktem znacznie bardziej dopracowanym od jej poprzedniczek. Ulepszenia dotyczą przede wszystkim wpływu dialogów na rozwój akcji, funkcjonowania inwentarza, a także szczegółowości wirtualnych lokacji i stopnia skomplikowania koniecznych do rozwiązania problemów logicznych. Warto zauważyć, że omawianą pozycję uczyniono w pełni kompatybilną z systemem operacyjnym Windows Vista.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: Evil Under the Sun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Agatha Christie: Zło, które żyje pod słońcem Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1.4 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
Wii