Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2008, 14:10

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 lipca 2008)

Co dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”? Final Fantasy XIII, Dead Rising na Wii, darmowa strzelanina sieciowa, Agatha Christie zawita na Nintendo, data premiery PixelJunk Eden, Trofea w Uncharted i nowe Halo. Zapraszamy do lektury.

Co dzisiaj w „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”? Final Fantasy XIII, Dead Rising na Wii, darmowa strzelanina sieciowa, Agatha Christie zawita na Nintendo, data premiery PixelJunk Eden, Trofea w Uncharted i nowe Halo. Zapraszamy do lektury.

Final Fantasy XIII

Wiemy, że Final Fantasy XIII, największa nadzieja posiadaczy PS3 trafi również na platformę Microsoftu. Jednak wersja na Xboksa 360 będzie portem tworzonym przez inną ekipę, niż ta, która skupia się na wersji PS3. Na dodatek okazuje się, że żadne prace nad portem na dzień dzisiejszy jeszcze się nie rozpoczęły, gdyż Square Enix dopiero co podpisał z Microsoftem stosowną umowę – donosi serwis 1UP.

Dead Rising

W 2006 roku Dead Rising był jednym z największych hitów na zdobywającego wtedy pierwsze rynki Xboksa 360. Później przez jakiś czas pojawiały się plotki, jakoby gra miała zawitać na inne platformy, ale jakoś nic z tego nie wyszło. Aż do teraz.

Japoński magazyn Famitsu donosi, że Capcom szykuje Dead Rising z myślą o Nintendo Wii. Otrzymamy w zasadzie to samo co w oryginale, plus sterowanie wiilotem i kamerę, którą będzie można umiejscowić nad ramieniem poruszanej postaci. Coś a la Resident Evil 4. No i oczywiście mniejszą ilość zombie do wybicia, w końcu Wii mocą nie ma się co równać z konkurencją. Data premiery pozostaje nieznana.

Rising Eagle

Mający ochotę na dawkę darmowej zabawy multiplayerowej powinni odwiedzić tę stronę i zapoznać się z informacjami dotyczącymi gry Rising Eagle: Futuristic Infantry Warfare. Jest to darmowa strzelanina sieciowa, w której akcję umiejscowiono w niedalekiej przyszłości (ok. 2040 roku).

Agatha Christie

The Adventure Company wspólnie z JoWooD Productions zapowiedziało na konsolę Nintendo Wii grę przygodową zatytułowaną Agatha Christie: Evil Under the Sun. Tytuł ten powinien być doskonale znany fanom gatunku z wersji pecetowej, która ukazała się również w naszym kraju. Premiera wersji na Wii zaplanowana została na październik tego roku.

Halo

Bungie pracuje nad kolejnym Halo. Też mi nowina. Ale warto zauważyć, że nowy tytuł ma nie mieć nic wspólnego z przygotowywanym przez Ensemble Studios Halo Wars, ani tym bardziej z ochrzczonym mianem Halo Chronicles dziełem Petera Jacksona.

PixelJunk Eden

Jedną z zapowiedzianych gier podczas konferencji Sony na tegorocznym E3 było PixelJunk Eden. Dzisiaj wiemy już, że program trafi do dystrybucji poprzez PlayStation Network 31 lipca. Niestety, jak na razie potwierdzone zostały jedynie wersja amerykańska i japońska. O europejskiej ani widu ani słychu. Co jednak nie powinno zbytnio przeszkadzać zdeterminowanemu graczowi, który przecież może zagłosować swoim portfelem niekoniecznie w Europie.

Uncharted

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji skończyć zabawy z grą Uncharted: Drake’s Fortune na PlayStation 3, to Naughty Dog ma dla niego dobrą wiadomość. W połowie sierpnia powinien na PlayStation Network pojawić się patch, który umożliwi nam zdobywanie Trofeów. Choć, o ile przygodę Nathana Drake’a macie już za sobą, to może warto rozważyć jeszcze jedno podejście do tego tytułu?

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

The Wheelman

MySims

Far Cry 2

Ghostbusters: The Video Game

SimAnimals

Halo Wars

Tom Clancy's HAWX

Hydrophobia

Lips

Mortal Kombat vs DC Universe

Resistance 2

Rise of the Argonauts

Spectral Force 3

Viva Pinata: Trouble in Paradise

You're in the Movies

Wolfenstein

Warhammer Online: Age of Reckoning

Operation Flashpoint 2: Dragon Rising

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Star Ocean: The Last Hope - E3 2008 - gameplay

Menadżer Kolarski 2008 - Tour de France

Gears of War 2 - E3 2008 - fragmenty rozgrywki

Fable II - E3 2008 - #1

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts - E3 2008 - gameplay

Fallout 3 - E3 2008 - Perfect Life

The Sims 3 - E3 2008 - #1

FaceBreaker - E3 2008 - fragmenty rozgrywki

Dragon Age: Początek - E3 2008 - #1

Dragon Age: Początek - E3 2008 - #2

Command & Conquer: Red Alert 3 - E3 2008 - Empire of The Rising Sun

Fable II - E3 2008 - fragmenty rozgrywki

Spore - E3 2008 - #1

Ghostbusters: The Video Game - E3 2008 - #1

Lips - E3 2008 - fragmenty rozgrywki

50 Cent: Blood on the Sand - E3 2008 - gameplay

Halo Wars - E3 2008 - gameplay

Wolfenstein - E3 2008 - gameplay

DC Universe Online - E3 2008 - gameplay

Killzone 2 - E3 2008 - gameplay

God of War III - E3 2008 - #1

gry