Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS3X360
Okładka Rise of the Argonauts (PC)

Rise of the Argonauts

Rise of the Argonauts to gra action RPG opracowana przez studio developerskie Liquid Entertainment (twórcy The Lord of the Rings: The War of the Ring oraz serii Battle Realms).

RPG | TPP | mitologia | RPG akcji

Okładka Rise of the Argonauts (PC)

data premiery gry:

12gru2008

PC X360 PS3

Rise of the Argonauts to gra action RPG opracowana przez studio developerskie Liquid Entertainment (twórcy The Lord of the Rings: The War of the Ring oraz serii Battle Realms). Pozycja ta nawiązuje do greckich mitów, a jej głównym bohaterem jest Jason (w Polsce znany jako Jazon) – heros, syn Ajzona, króla Jolkos. Inspirowana mitem o poszukiwaniu Złotego Runa gra przedstawia jego alternatywną historię, uzupełnioną przez twórców o nowe wątki.

Podczas gdy Jason przygotowuje się do ślubu, jego ukochana zostaje nieoczekiwanie zamordowana przez tajemniczego skrytobójcę. Podczas wizyty w świątyni bohater odkrywa, że jest szansa na przywrócenie jej do życia – musi jednak odnaleźć w tym celu wspomniane Złote Runo. W towarzystwie wielu innych, znanych z mitologii greckiej herosów, Jason wyrusza więc na pokładzie swego statku Argo na poszukiwania. Jak można się domyślić, jest to długa i pełna niebezpieczeństw podróż.

Sam statek jest bardzo ważnym elementem gry, jako że jej teren został podzielony na wyspy (łącznie jest ich 15), między którymi się przemieszczamy. Okręt zmienia się wraz z rozwojem bohatera – na przykład pusta początkowo ładownia statku z czasem się zapełnia. Po kilku przygodach na jego pokładzie może też zamieszkać kapłan, dzięki czemu nie trzeba odbywać długich podróży do świątyni.

Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a na wyprawy wyruszamy w towarzystwie dwójki innych herosów, którym możemy wydawać proste polecenia. Wśród nich znajdą się między innymi Herakles czy Atalanta. Walki odbywają się w czasie rzeczywistym, a podczas pojedynków z wojownikami i mitycznymi potworami używamy zarówno broni białej, jak i magii. Nie mniej ważne od potyczek są także liczne dialogi i zbieranie artefaktów, które przybliżają nas do upragnionego celu, jakim jest zdobycie Złotego Runa. Przygodom Jasona bacznie przygląda się czterech bogów: Ares, Apollo, Atena i Hermes. W zależności od tego, czy nasze działania się im spodobają czy nie, mogą nam pomóc (np. Apollo sprawi, że nasz bohater będzie szybszy) lub robić drobne psikusy (Hermes wywoła sztorm utrudniający podróż na statku).

Rise of the Argonauts wykorzystuje silnik graficzny Unreal Engine 3. Zarówno modele postaci, jak i wszelkie lokacje, zostały opracowane z wielką dbałością o szczegóły. W grze dostępny jest również tryb multiplayer (tylko kooperacja) – zarówno przez sieć, jak i przy jednym komputerze/konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 1051 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 218 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Rise of the Argonauts

Klasyfikacja PEGI Rise of the Argonauts

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Rise of the Argonauts

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.66 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 13 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista SP1
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Rise of the Argonauts - recenzja gry
Rise of the Argonauts - recenzja gry

Recenzja 22 grudnia 2008, 12:01

Warto zaznaczyć, że pomimo, iż miałem do czynienia z wersją PC, to jednak nie odważyłem się sterować klawiaturą. Cały interfejs, łącznie z wprost beznadziejnie wyglądającym menu został bowiem przystosowany do obsługi za pomocą pada. Gra posiada znaczek z logo Games for Windows, więc znakomicie radzi sobie z xboksowym kontrolerem. Nie wiem, czy ekipie tworzącej Argonautów się nie chciało, nie miała czasu, czy też zwyczajnie stwierdziła, że pecetowcy będą stanowili tylko nikły procent nabywców i nie warto zawracać sobie głowy przystosowaniem interfejsu pod klawiaturę. Osobiście nie uznaję tego za wadę, w tego typu produkcje i tak grywam wyłącznie za pomocą pada i nie wyobrażam sobie, że można zamęczać się grą na klawiaturze, mimo to – czujcie się ostrzeżeni.

PC
X360
PS3