Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2008, 12:53

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 listopada 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowy F.E.A.R. zakazany w Australii, pierwszy Banjo opóźniony, Steam z grami Kalypso Media, sprzedaż Wii w Japonii, dodatki do The Last Remnant i inne. Życzymy miłej lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowy F.E.A.R. zakazany w Australii, pierwszy Banjo opóźniony, Steam z grami Kalypso Media, sprzedaż Wii w Japonii, dodatki do The Last Remnant i inne. Życzymy miłej lektury.

F.E.A.R. 2: Project Origin

Produkcja o tytule F.E.A.R. 2: Project Origin, powstająca na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz komputery osobiste, nie ukaże się w sprzedaży na terenie Australii. Dzieło Monolith Productions w opinii Australian Classification Board uznane zostało za zbyt wulgarne i brutalne. Przypominamy, że światowy debiut gry odbędzie się w lutym 2009 roku. W Polsce wyda ją CD Projekt.

Banjo-Kazooie XBLA

Dopiero za tydzień, 3 grudnia, przeprowadzona zostanie premiera specjalnej wersji platformówki Banjo-Kazooie w wersji dla Xbox Live Arcade. Odrestaurowane dzieło Rare będzie można nabyć za równowartość 1200 punktów.

Steam

Do grona produkcji dostępnych z poziomu Steama dołączyły gry firmy Kalypso Media. Pierwszym tytułem, który trafił do oferty jest Imperium Romanum: Gold Edition. W przyszłości do sprzedaży zawitają również Ceville oraz Grand Ages: Rome.

Call of Duty: World at War

Koncern Activision poinformował, że posiadacze limitowanych edycji Call of Duty: World at War w wersjach na PC i Xboxa 360, począwszy od jutra, a skończywszy na poniedziałku, będą otrzymać podwójną ilość doświadczenia w trakcie pojedynków sieciowych. Aby funkcja zadziałała, gracz będzie zmuszony aktywować swoją kopię limitowanej wersji gry. Będzie można tego dokonać przez Xbox Live bądź też Internet w przypadku PC.

Summon Night

Japońska firma Namco Bandai ujawniła pierwsze informacje na temat dziesiątej odsłony cyklu Summon Night. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że będzie to po raz pierwszy w historii cyklu rasowa jRPG. Do jej premiery dojdzie w przyszłym roku (w Japonii od 12 lutego). Platformą docelową jest Nintendo DS.

Wii

Z danych opublikowanych przez Entertbrain, wydawcę magazynu Famitsu, wynika, żesprzedaż konsoli Nintendo Wii w Japonii przekroczyła 7 milionów egzemplarzy. Platforma wyprzedza o kilka długości PlayStation 3 (2,5 miliona sztuk) oraz Xboxa 360 (800 tysięcy).

The Last Remnant

Poznaliśmy zawartość czterech pierwszych dodatków do jRPG o tytule The Last Remnant w wersji na Xboxa 360. Challenge Pack 1: Purgatory's Sins oraz Challenge Pack 2: The Price of Lies zaoferują graczom nowe zadania i misje. Rozszerzenia będą darmowe i trafią do oferty Xbox Live odpowiednio 1 oraz 22 grudnia. Nie zapłacimy także za The Key of Ancient Ruins, wraz z którym 1 grudnia otrzymamy klucz do tytułowych ruin, wśród których ukrytych zostało wiele bezcennych artefaktów. Płatnym dodatkiem będzie jedynie March to War Set (15 grudnia), na którego złożą się nowe formacje taktyczne, urozmaicające walki z przeciwnikami. Koszt jego nabycia zamknie się w kwocie 100 punktów.

Rise of the Argonauts

W sieci opublikowana została lista Osiągnięć, które będziemy mogli zdobyć w grze Rise of the Argonauts. Dokonamy tego dopiero w przyszłym roku.

Killzone 2

Z kolei na łamach tego serwisu zamieszczona została lista Trofeów, które będziemy mogli zdobyć w strzelaninie Killzone 2.

Galerie obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze galerie obrazków...

Get A Life Show

The Need for Speed

Need for Speed: Undercover

Company of Heroes: Tales of Valor

Wanted: Weapons of Fate

Tomb Raider: Anniversary

Tomb Raider: Underworld

SingStar Amped

Madballs in Babo:Invasion

Skate 2

Kung Fu Panda

Tales of Hearts

Dune II: Battle for Arrakis

Galerie filmów

... a także filmów:

50 Cent: Blood on the Sand

Star Ocean: The Last Hope

Skate 2

Empire: Total War

gry