Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Imperium Romanum (PC)

Imperium Romanum PC

Imperium Romanum to strategia pozwalająca graczowi wcielić się w rolę zarządcy rzymskiej prowincji w starożytności i doprowadzić ją do jej jak największego rozkwitu.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym | budowa miasta

PC Windows
Okładka Imperium Romanum (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2008

14marca2008

pudełko PL

Imperium Romanum to strategia pozwalająca graczowi wcielić się w rolę zarządcy rzymskiej prowincji w starożytności i doprowadzić ją do jej jak największego rozkwitu. Autorzy, studio Haemimont Games, włożyli dużo pracy w to, aby tytuł ten jak najstaranniej odzwierciedlał historyczne realia. Dzięki temu jesteśmy nie tylko świadkami rzeczywistych wydarzeń, ale także widzimy charakterystyczną dla tego okresu architekturę, mundury żołnierzy itp.

Jak przystało na grę strategiczno-historyczną, w której rozgrywka prowadzona jest w tak dużej skali, naszym najczęstszym zadaniem jest dbanie o zadowolenie i bezpieczeństwo ludności cywilnej poprzez stawianie odpowiednich budynków. Dlatego też nie zabrakło tu wszelkiego rodzaju fortyfikacji, mostów, bram, wież, jak i również słynnego Circus Maximus czy szkoły gladiatorów. Aby nie było zbyt łatwo prowincję co jakiś czas nawiedzają naturalne katastrofy, takie jak susze czy powodzie, a w miastach szerzy się przestępczość.

Każda administracja musi także skądś zdobywać pieniądze. Dlatego też w grze spotkamy się z dość złożonym i stanowiącym spore wyzwanie modelem ekonomicznym.

Oprócz sprawnego zarządzania, Imperium Romanum umożliwia również bezpośredni udział w prowadzonych walkach. Gracz przejmuje wtedy pełną kontrolę nad podległymi mu armiami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 450 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59 PLN

Gry podobne do Imperium Romanum

Klasyfikacja PEGI Imperium Romanum

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Imperium Romanum

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP
Imperium Romanum - recenzja gry
Imperium Romanum - recenzja gry

Recenzja 21 marca 2008, 12:16

Nowy system nie przypadł mi do gustu. Uważam, że dodatkowy element w rogu ekranu jest nieestetycznym dodatkiem, który rozprasza uwagę gracza, co z czasem staje się irytujące, a wręcz męczy. Otóż w miarę rozwoju miasta gracz musi zwracać szczególną uwagę na potrzeby coraz to większej liczby ludności, a to znaczy, że trzeba się koncentrować na ogólnej ekonomii miasta. Jednak zadanie to staje się uporczywe, kiedy pojawia się zbędny element przesłaniający częściowo róg ekranu.