Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Imperium Romanum: The Conquest of Britannia (PC)

Imperium Romanum: The Conquest of Britannia PC

Imperium Romanum the Conquest of Britannia to pierwszy dodatek do strategii czasu rzeczywistego Imperium Romanum, stworzonej na początku 2008 r. przez studio Haemimont Games.

To jest dodatek do gry Imperium Romanum.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | starożytny Rzym | budowa miasta

PC Windows
Okładka Imperium Romanum: The Conquest of Britannia (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2008

Imperium Romanum the Conquest of Britannia to pierwszy dodatek do strategii czasu rzeczywistego Imperium Romanum, stworzonej na początku 2008 r. przez studio Haemimont Games. Opisywany produkt pozwala posiadaczom podstawowej wersji gry przenieść się z powrotem do pierwszego wieku naszej ery, kiedy to cesarz Hadrian wraz ze swymi legionami wybrał się na podbój odległej Brytanii.

Rozszerzenie zapewnia nam udział w czterech misjach, związanych fabularnie z powyższą historią. Zgodnie z chronologią wydarzeń rozpoczynamy w roku 47 zajęciem obszarów Londinium, a niedługo potem przenosimy się do Aquae Sulis (dzisiejsza miejscowość Bath). Po rozbudowie osady i zwycięstwach w wyczerpujących walkach trafiamy do Eboracum (obecnie York), by wreszcie zakończyć całą przygodę budową Muru Hadriana w północnej części okupowanej wyspy.

Jak na dodatek przystało, projekt Haemimont Games został wzbogacony o nowe kwestie mówione, a także zestaw tabliczek z zadaniami, za pomocą których rzymski senat przekazuje nam kolejne polecenia. Jeśli zaś chodzi o oprawę graficzną produktu, Conquest of Britannia może pochwalić się wieloma udoskonaleniami w kwestii wyglądu postaci i budynków, przy czym należy zaznaczyć, że warstwa wizualna gry opiera się w całości na silniku pochodzącym z „podstawki”. Add-on do Imperium Romanum dystrybuowany jest drogą sieciową, a jego sugerowana cena nie przekracza 5 euro.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Gry podobne do Imperium Romanum: The Conquest of Britannia

Wymagania wiekowe Imperium Romanum: The Conquest of Britannia

12+

Wymagania sprzętowe Imperium Romanum: The Conquest of Britannia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP

Powstaje sequel Imperium Romanum
Powstaje sequel Imperium Romanum

wiadomość16 sierpnia 2008

Studio deweloperskie specjalizujące się w strategiach czasu rzeczywistego, Haemimont Games, poinformowało wczoraj o trwających właśnie pracach nad sequelem historycznego RTS-a, czyli Imperium Romanum. Gra powinna ukazać się w marcu przyszłego roku, a jej wydawcą ponownie zostanie firma Kalypso Media, z którą twórcy podpisali ostatnio długoterminową umowę współpracy.

Imperium Romanum: Emperor Expansion pod koniec miesiąca

wiadomość5 lipca 2008

Jak informują przedstawiciele firmy Kalypso Media, już pod koniec miesiąca zadebiutuje rozszerzenie strategii czasu rzeczywistego Imperium Romanum, o podtytule Emperor Expansion. Będzie to prawdziwa gratka dla fanów wspomnianej gry, bowiem w skład rozszerzenia wejdą również wcześniej wydane The Conquest of Britannia oraz Wilds of Germania.

Nowy dodatek do Imperium Romanum w przyszłym tygodniu
Nowy dodatek do Imperium Romanum w przyszłym tygodniu

wiadomość16 czerwca 2008

Już w przyszłą środę otrzymamy kolejny dodatek do strategii czasu rzeczywistego, Imperium Romanum, autorstwa bułgarskiego studia Haemimont Games. Ten, zatytułowany Magna Germania, podobnie jak poprzednie rozszerzenie, dostępny będzie w formie płatnego downloadu, którego cena ustalona została na poziomie 4.99 EUR, czyli około 17 zł. Zainteresowani powinni udać się na stronę twórców, gdzie będą mogl