Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Banjo-Kazooie (X360)

Banjo-Kazooie X360

Banjo-Kazooie to remake popularnej gry z Nintendo 64 o tym samym tytule. Skierowana jest do wszystkich miłośników sympatycznego misia i jego ptasiej kompanki.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | elementy logiczne | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Microsoft Xbox 360
Okładka Banjo-Kazooie (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

3grudnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Banjo-Kazooie to remake popularnej gry z Nintendo 64 o tym samym tytule. Skierowana jest do wszystkich miłośników sympatycznego misia i jego ptasiej kompanki, a także do tych, którzy lubią szlifować swoją zręczność i przeżywać przygody.

Główni bohaterowie to leniwy niedźwiedź Bajo i jego towarzyszka – Kazooie. Duet ten musi stawić czoła wrednej czarownicy Gruntildzie. Wynalazła ona bowiem maszynę, która wysysa z ludzi urodę i energię. Co gorsze, czarownica porwała siostrę Banjo - Tooty. Bohaterowie wyruszają więc w podróż, aby uratować porwaną piękność.

Gracz przemierza kolejno 15 krain (m.in.: afrykańską wioskę i cmentarz pełen zombie), które obfitują w pułapki i tajemnicze zakamarki. Użytkownik zbiera pióra, aby móc unieść się w powietrze. Szuka też puzzli, które umożliwiają przejście na następny poziom. Zadanie to nie jest proste, gdyż Gruntilda robi wszystko, aby utrudnić naszym bohaterom życie. Banjo-Kazooie to gra, które pozwala użytkownikowi na trenowanie zręczności, refleksu i wyobraźni.

Grafika jest lepsza niż w oryginale sprzed lat. Każda kraina została nakreślona bardzo szczegółowo w wysokiej rozdzielczości. Postacie są żywe i kolorowe, a muzyka dobrze komponuje się z całością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Banjo-Kazooie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Więcej klasyków z Mega Drive i Nintendo 64 trafi do Xbox Live Arcade?
Więcej klasyków z Mega Drive i Nintendo 64 trafi do Xbox Live Arcade?

wiadomość20 kwietnia 2009

Dostępna na Xbox Live Arcade baza klasycznych tytułów z przeróżnych emerytowanych platform sukcesywnie się powiększa. Niedawno informowaliśmy, że studio Rare wprowadzi pod koniec kwietnia grę Banjo-Tooie, konwersję znanego tytułu z N64. Czyżby na tym nie miano zakończyć?

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 listopada 2008)

wiadomość27 listopada 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowy F.E.A.R. zakazany w Australii, pierwszy Banjo opóźniony, Steam z grami Kalypso Media, sprzedaż Wii w Japonii, dodatki do The Last Remnant i inne. Życzymy miłej lektury.