Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PC
Okładka The Need for Speed (PS1)
OkładkaThe Need for Speed (PS1)

The Need for Speed

Opracowana przez studio Pioneer Productions we współpracy z Electronic Arts gra wyścigowa, w której zasiadamy za kierownicą ośmiu licencjonowanych demonów prędkości.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Need for Speed Premiera

31sie1995

PC

20mar1996

PS1

Pierwsza część legendarnej serii wyścigów samochodowych, która przez wielu maniaków prędkości uznawana jest za jeden z najlepszych tytułów w historii. The Need For Speed jako jedyna gra z cyklu nie została wyprodukowana wewnątrz Electronic Arts. Gigant jest odpowiedzialny wyłącznie za jego wydanie. Dzięki temu gra zdecydowanie wyróżnia się na tle kontynuatorów.

Po wyborze pojazdu gracz przystępuje do wyścigu. Do wyboru jest kilka zróżnicowanych trybów. Można się na przykład ścigać z pojedynczym oponentem albo całą grupką. Do dyspozycji gracza oddano siedem tras. Pojawiają się zarówno tory zamknięte, jak i odcinki osadzone na tradycyjnych drogach - ze startem i metą w różnych miejscach. W trakcie wyścigu oprócz walki z oponentami gracz musi mieć na uwadze policję, która czeka tylko na okazję, aby złapać jakiegoś pirata drogowego oraz pojazdy cywilne (tylko trasy otwarte).

Do dyspozycji gracza oddano osiem demonów szybkości. Wśród nich nie znajdziemy maszyn, których moc nie przekracza 230KM. Do wyboru są wyłącznie te pojazdy, które doczekały się miana kultowych: Dodge Viper, Porsche 911, Chevrolet Corvette, Mazda RX-7, Toyota Supra, Honda NSX. Stawkę zamykają dwa najszybsze „bolidy”: Lamborghini Diablo oraz Ferrari Testarossa. Oprócz tego w grze znajduje się jeden ukryty samochód (fikcyjny).

Model jazdy skierowany jest w stronę realizmu. Pojazdów nie można w żaden sposób uszkodzić. Każdy z nich zachowuje się inaczej. Doświadczeni gracze wyczują spore różnice w zachowaniu aut o przednim i tylnym napędzie. Dodatkowym atutem programu jest obszerna encyklopedia. Można w niej poczytać o danych technicznych każdego z wozów a także obejrzeć widowiskowe filmiki, które prezentują je w akcji.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 1128 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Need for Speed: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Need for Speed Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • CPU 75MHz Intel/AMD
  • 16MB RAM
PC
PS1