Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Killzone 2 (PS3)

Killzone 2 PS3

Pełnoprawna kontynuacja futurystycznej strzelaniny FPS z konsoli PlayStation 2, stworzonej w odpowiedzi na popularność xboksowej serii Halo przez holenderskie studio Guerrilla Games. Akcja Killzone 2 toczy się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w jedynce.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Killzone 2 (PS3)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

25lutego2009

25lutego2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killzone 2 jest sequelem FPS-a, który niegdyś pozwolił konsoli PlayStation 2 rzucić wyzwanie xboxowej serii Halo. Część druga została wydana na platformie kolejnej generacji, co wiąże się ze znacznym skokiem technologicznym, widocznym szczególnie w dziedzinie grafiki.

Fabuła przedstawia wydarzenia, rozpoczynające się dwa lata po tych z „jedynki”. Tym razem nie bronimy się przed Helghastami, ale sami atakujemy ich siedzibę. Musimy dopaść dowódcę potworów, Imperatora Visiariego, wcielając się w żołnierza ISA – Sava. Swoją misje zaczynamy w samym centrum konfliktu, czyli w mieście Pyrrhus.

Aby uprzyjemnić nam rozgrywkę, autorzy wprowadzili podlegające destrukcji środowisko. Liczba rodzajów broni uległa zwiększeniu w stosunku do pierwszego Killzone’a. Pojawiają się także niespotykane wcześniej pojazdy, a wszystko po to, by łatwiej było pokonywać kolejne rzesze Helghastów. Wrogowie są wyposażeni w dopracowaną Sztuczną Inteligencję, podobnie jak i nasi towarzysze na polu bitwy.

Killzone 2 ukazuje zmienne warunki pogodowe, które oprócz doznań wizualnych, dostarczają nam problemów z dostosowaniem taktyki do panującej aury. Ponadto gra wspiera rozdzielczość 1080p, a całości dopełnia klimatyczna oprawa audio. Jeśli posiadamy odpowiednie nagłośnienie, to dźwięk emitowany jest w standardzie 7.1.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 7180 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 441 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Gry podobne do Killzone 2

Klasyfikacja PEGI Killzone 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Killzone 2 - recenzja gry
Killzone 2 - recenzja gry

Recenzja 29 stycznia 2009, 18:03

Przy pierwszym chwyceniu pada do ręki przypomina się Call of Duty. Podobna jest idea sprintu – biegnąc nie możemy prowadzić ognia. Ciekawe jest to, że włączenie biegu (wciśnięcie lewej gałki) nie „przebija” animacji przeładowywania broni. Zważywszy, że reloady trwają tutaj wieeecznooość, trzeba nad nimi mądrze czuwać, bo w razie zagrożenia nie uratujemy się szybką ucieczką. Idąc dalej – Guerilla zawarła w grze trochę kontrowersyjny system osłon. Jego pierwszy problem leży w sterowaniu. By ukryć się za zasłoną, musimy do niej podbiec i przytrzymać L2... L2! Wiecie, jak skonstruowany jest Sixaxis – trzymanie akurat tego przycisku przez kilkanaście sekund to żadna przyjemność. Co gorsza, takie ustawienie mamy w każdym presecie kontrolera, jaki możemy wybrać w menu, heh. Inny problem osłon to ich stosunkowo niska skuteczność. Rzadko kiedy mamy pewność, że jesteśmy bezpieczni, a nie ma absolutnie żadnego sposobu na przewidzenie, czy oberwiemy, czy nie. Na najwyższym poziomie trudności człowieka już tylko krew zalewa – dosłownie i w przenośni. Wrażenie to potęgowane jest przez GUI, na którym nie znajdziemy żadnego wskazania kierunku, z którego jesteśmy ostrzeliwani (jak słynne „kółeczko” z Gearsów). Jedyną pomocą jest czułe ucho, również w przypadku granatów. Być może w multiplayerze się to sprawdzi (chociaż wieje dyskryminacją słabszych kin domowych), w singlu dezorientacja raczej irytuje.