Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Killzone 2 (PS3)
OkładkaKillzone 2 (PS3)

Killzone 2 PS3

Pełnoprawna kontynuacja futurystycznej strzelaniny FPS z konsoli PlayStation 2, stworzonej w odpowiedzi na popularność xboksowej serii Halo przez holenderskie studio Guerrilla Games. Akcja Killzone 2 toczy się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w jedynce.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Killzone 2 Premiera PS3

25lutego2009

pudełko PL

25lutego2009

producent: Guerrilla Games wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Killzone 2

Killzone 3

PayDay: The Heist

Resistance 2

Killzone 2 jest sequelem FPS-a, który niegdyś pozwolił konsoli PlayStation 2 rzucić wyzwanie xboxowej serii Halo. Część druga została wydana na platformie kolejnej generacji, co wiąże się ze znacznym skokiem technologicznym, widocznym szczególnie w dziedzinie grafiki.

Fabuła przedstawia wydarzenia, rozpoczynające się dwa lata po tych z „jedynki”. Tym razem nie bronimy się przed Helghastami, ale sami atakujemy ich siedzibę. Musimy dopaść dowódcę potworów, Imperatora Visiariego, wcielając się w żołnierza ISA – Sava. Swoją misje zaczynamy w samym centrum konfliktu, czyli w mieście Pyrrhus.

Aby uprzyjemnić nam rozgrywkę, autorzy wprowadzili podlegające destrukcji środowisko. Liczba rodzajów broni uległa zwiększeniu w stosunku do pierwszego Killzone’a. Pojawiają się także niespotykane wcześniej pojazdy, a wszystko po to, by łatwiej było pokonywać kolejne rzesze Helghastów. Wrogowie są wyposażeni w dopracowaną Sztuczną Inteligencję, podobnie jak i nasi towarzysze na polu bitwy.

Killzone 2 ukazuje zmienne warunki pogodowe, które oprócz doznań wizualnych, dostarczają nam problemów z dostosowaniem taktyki do panującej aury. Ponadto gra wspiera rozdzielczość 1080p, a całości dopełnia klimatyczna oprawa audio. Jeśli posiadamy odpowiednie nagłośnienie, to dźwięk emitowany jest w standardzie 7.1.

Ostatnia modyfikacja 4 listopada 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 7206 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 441 głosów czytelników.

Killzone 2 cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Killzone 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.