Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 12:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD

24 października w Polsce ukaże się zestaw Killzone Trylogia. W jego skład wejdą trzy części popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin, a pierwsza z nich zostanie odświeżona do rozdzielczości HD i dostanie wsparcie dla Trofeów.

Firma Sony Computer Entertainment zapowiedziała zestaw Killzone Trylogia, w skład którego wejdą trzy części serii Killzone. Pakiet umożliwi zagranie w pierwszą odsłonę odświeżoną do rozdzielczości HD.

Największą gratką kolekcji wydaje się być właśnie umieszczenie w niej odnowionego pierwowzoru. Pierwotnie tytuł ukazał się na PlayStation 2, a po zakupie Killzone Trylogia po raz pierwszy dostaniemy możliwość zagrania w jego odświeżoną wersję na PlayStation 3. Oprawa graficzna zostanie podniesiona do rozdzielczości 720p, a zabawa zostanie rozbudowana o możliwość odblokowywania Trofeów.

W zestawie znajdziemy także dwie kolejne odsłony znane już posiadaczom PlayStation 3, jednak obie zostaną wzbogacone o dodatki DLC zawierające mapy do trybu multiplayer. W przypadku Killzone 2 mowa o rozszerzeniach Steel & Titanium Map Pack, Flash & Thunder Map Pack oraz Napalm & Cordite Map Pack. Z kolei do Killzone 3 zostaną dołączone następujące dodatki DLC: Steel Rain Map Pack, Retro Map Pack oraz From the Ashes Map Pack.

Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD - ilustracja #1
Killzone HD

Killzone Trylogia zadebiutuje w Polsce 24 października bieżącego roku wyłącznie na PlayStation 3. Firma Sony Computer Entertainment udostępniła pierwszy zwiastun kolekcji oraz kilka screenów – te drugie pozwalają zobaczyć m.in. jak wygląda odświeżona wersja pierwszej części Killzone. Europejska cena zestawu została ustalona na poziomie 49,99 euro, czyli ok. 208 złotych.

Killzone to popularna seria pierwszoosobowych strzelanin dostępnych ekskluzywnie na konsolach z rodziny PlayStation. Za deweloping tych produkcji odpowiada holenderskie studio Guerrilla Games, które wcześniej stworzyło grę ShellShock: Nam ’67. Cykl opowiada o długiej wojnie pomiędzy dwiema frakcjami: Helghast oraz ISA. Gracze wcielają się w członków tej drugiej organizacji i na przestrzeni kolejnych odsłon poznają losy kilku bohaterów.

Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD - ilustracja #2
Killzone HD
Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD - ilustracja #3
Killzone HD
Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD - ilustracja #4
Killzone 2 oraz Killzone 3 pojawią się w zestawie z nienaruszoną oprawą graficzną
Sony zapowiada zestaw Killzone Trylogia z pierwszą częścią serii w HD - ilustracja #5
Killzone 3