Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2012, 10:30

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Pierwsza część serii Killzone zadebiutuje na PlayStation 3? [news zaktualizowany]

Być może posiadacze PlayStation 3 wkrótce doczekają się zapowiedzi odnowionej wersji pierwszej części serii Killzone. Wskazuje na to wpis na oficjalnej stronie amerykańskiej organizacji ratingowej ESRB.

Na oficjalnej stronie amerykańskiej organizacji ratingowej ESRB znalazła się ciekawa informacja. Wśród platform docelowych dla pierwszej części strzelaniny Killzone obok PlayStation 2 pojawiła się także PlayStation 3.

Oczywiście tego typu wpis nie musi automatycznie oznaczać, że studio Guerilla Games planuje przenieść pierwowzór popularnej serii na najnowszą konsolę firmy Sony. Wielokrotnie w przypadku innych tytułów dochodziło jednak do sytuacji, że organizacje przyznające grom ograniczenia wiekowe były pierwszym zwiastunem tego typu wieści.

Pierwsza część serii Killzone zadebiutuje na PlayStation 3? [news zaktualizowany] - ilustracja #1
Killzone

Decyzja o stworzeniu odświeżonej wersji Killzone byłaby dość zrozumiała. Tak naprawdę seria zdobyła popularność dopiero w momencie premiery drugiej odsłony, a wielu posiadaczy PlayStation 3 nie miało styczności z pierwowzorem. Otwartą kwestią pozostaje pytanie, czy twórcy zdecydowaliby się na pełnoprawny remake, czy jedynie odnowioną edycję klasyka w rozdzielczości HD, jakich w ostatnim czasie przybywa w coraz szybszym tempie.

Pierwsza część serii Killzone zadebiutowała na rynku pod koniec 2004 roku. Ta pierwszoosobowa strzelanina wyróżniała się na tle ówczesnej konkurencji m.in. pieczołowicie oddaną animacją i sposobem poruszania się bohatera, które dziś są standardem w tego typu produkcjach. Gra miała sporo zalet, ale jej bolączką był silnik graficzny, który nie utrzymywał stałej liczby klatek na sekundę. Odnowiona wersja na PlayStation 3 mogłaby wyeliminować ten problem.

UAKTUALNIENIE: Firma Sony potwierdziła redaktorom magazynu Game Informer, że pierwsza część serii Killzone ukaże się 24 stycznia w amerykańskiej wersji usługi PlayStation Network. Tytuł będzie kosztować 9,99 dolarów (ok. 35 złotych bez podatku VAT) i zostanie wydany w formie prostego portu, nie ma więc mowy o rozdzielczości HD i podobnych usprawnieniach. Najprawdopodobniej gra nie będzie na razie udostępniona europejskim graczom, gdyż takie proste przeniesienia klasyków z PlayStation 2 póki co nie trafiają poza amerykański PSN.