Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 stycznia 2012, 10:29

Firma LG podpisuje umowę z platformą Gaikai – gry prosto z telewizora coraz bliżej

Już wkrótce będzie możliwe granie w najnowsze pecetowe gry bezpośrednio z telewizora. Firma LG podpisała umowę z platformą Gaikai, która przygotuje takie rozwiązanie w nowych modelach telewizorów.

Twórcy Gaikai podpisali umowę z firmą LG odnośnie wprowadzenia usługi grania w chmurze do nowej linii telewizorów. To oznacza, że posiadacze odpowiednich zestawów „Smart TV” będą mogli włączyć pełne pecetowe gry bez potrzeby instalowania dodatkowego sprzętu. Nie wiemy jak wypadnie implementacja rozwiązania, ale to bez wątpienia kolejny krok w rozwoju rozrywki strumieniowej. Przypomnijmy, że Gaikai pozwala grać w gry uruchomione na zdalnym komputerze – system przesyła obraz do odbiorcy, który nie musi dysponować potężną konfiguracją sprzętową.

Firma LG jest przekonana, że partnerstwo z Gaikai pozwoli zaoferować odbiorcom jakość grania lepszą niż w przypadku konsol. Posiadając odpowiedni telewizor będziemy mogli bawić się przy grach, które hulają na mocniejszym sprzęcie od PlayStation 3, czy Xboksa 360. David Perry, szef i pomysłodawca Gaikai, zapewnia, że to początek nowej ery dla rozrywki elektronicznej.

Firma LG podpisuje umowę z platformą Gaikai – gry prosto z telewizora coraz bliżej  - ilustracja #1

Decyzja koreańskiego koncernu jest odważna, ale uzasadniona. Wizja możliwości odpalenia dowolnej produkcji na samym telewizorze pobudza wyobraźnię chyba każdego gracza. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że za gry nadal będziemy płacić, a do działania usługi niezbędne będzie szybkie łącze internetowe. Ważne jest też to, aby LG i Gaikai postarali się o odpowiednią jakość grania.

Pierwsze testy Gaikai rozpoczęły się w 2009 roku. Wydawało się, że otrzymamy rozwiązanie w stylu konkurencyjnego OnLive, czyli platformy dostępnej dla graczy. David Perry obrał inną drogę – jego technologia jest oferowana konkretnym partnerom biznesowym. Jednym z nich jest firma Electronic Arts, dla której załoga Gaikai przygotowała demo gry FIFA 12 odpalane w serwisie YouTube.

  1. Oficjalna strona Gaikai