Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2017, 11:50

autor: Movis

Wieści ze świata (Monster Hunter World, World in Conflict, Star Trek Bridge Crew, Killzone 2 i 3) 22/12/2017

Dziś piszemy o startującej za parę godzin drugiej becie Monster Hunter World, ułatwieniu graczom reaktywacji multiplayera w World in Conflict, Star Trek: Bridge Crew w opcji bez VR oraz o wyłączeniu serwerów strzelanek Killzone 2 i 3. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dziś start drugiej bety Monster Hunter World

Imponujące ostrze. - Wieści ze świata (Monster Hunter World, World in Conflict, Star Trek Bridge Crew, Killzone 2 i 3) 22/12/2017 - wiadomość - 2017-12-22
Imponujące ostrze.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią firmy Capcom, dziś o 18:00 rozpoczną się kolejne testy gry Monster Hunter World (koniec wydarzenia zaplanowano zaś na 26 grudnia). Właściciele konsoli PlayStation 4 – naostrzcie swoje bronie i przygotujcie pułapki. Beta znowu jest bowiem przeznaczona jedynie dla Was. Choć subskrypcja PS Plus nie jest tym razem potrzebna do ściągnięcia plików, może w dalszym ciągu być wymagana do rozgrywek wieloosobowych. Z dostępnych informacji wynika, że w drugim okresie testowym nie znajdziemy większych nowości. Ciekawscy gracze mogą zaś w tym momencie zacząć ściągać niezbędne dane.

Premiera MHW odbędzie się 26 stycznia 2018 roku na PS4 i XONE. Produkcja zmierza też na PC, ale niewiele wiadomo o dacie debiutu tej wersji.

Serwery World in Conflict przechodzą na open source

Dla niektórych informacja była niezłą bombą. - Wieści ze świata (Monster Hunter World, World in Conflict, Star Trek Bridge Crew, Killzone 2 i 3) 22/12/2017 - wiadomość - 2017-12-22
Dla niektórych informacja była niezłą bombą.

Do jutrzejszego przedpołudnia możecie jeszcze zgarnąć darmowego RTS-a World in Conflict: Complete Edition. Choć sama kampania jest całkiem niezłą zabawą, to w centrum tego gatunku zawsze były przecież internetowe potyczki z innymi graczami. Ubisoft wyciągnął jednak wtyczkę z serwerów gry w zeszłym roku.

Jak się okazuje, firma postanowiła jednak dokonać ich wskrzeszenia w nietypowy sposób. Na oficjalnym forum pojawiła się informacja o udostępnieniu oprogramowania Massgate (używanego do tworzenia wieloosobowego zaplecza tytułu) w systemie open source. Jeśli więc macie odpowiednią wiedzę, jesteście zaznajomieni ze stawianiem serwerów, SQL i paroma innymi rzeczami, możecie śmiało udać się na GitHub po więcej informacji.

Star Trek Bridge Crew bez VR

Star Trek: Bridge Crew jest dość ciekawym projektem kooperacyjnym, pozwalającym poczuć się jak James Kirk i reszta załogi U.S.S. Enterprise. Nawet najwięksi fani musieli jednak w większości obejść się smakiem – dotychczas tytuł przeznaczony był jedynie na hełmy wirtualnej rzeczywistości. Ubisoft ulitował się jednak nad zwykłymi użytkownikami i w ramach darmowej aktualizacji umożliwił zabawę osobom posiadającym telewizory i monitory. Wprowadzono też sterowanie klawiaturą i myszą lub padem, a gracze nie-VR mogą bez problemu dołączać się do użytkowników z goglami.

Pożegnanie Killzone 2 i Killzone 3

Wszystko się kiedyś kończy. - Wieści ze świata (Monster Hunter World, World in Conflict, Star Trek Bridge Crew, Killzone 2 i 3) 22/12/2017 - wiadomość - 2017-12-22
Wszystko się kiedyś kończy.

Deweloper Guerrilla Games ogłosił zakończenie wsparcia dla trybów wieloosobowych swoich strzelanek ery PlayStation 3 – Killzone 2 i Killzone 3. Przysłowiowa wtyczka zostanie wyciągnięta 29 marca 2018 roku. Klasyczny krok producencki nie powinien nikogo dziwić – w końcu tytuły hulają na rynku od odpowiednio ośmiu i sześciu lat. Zespół zapewnia, że zmiana w żaden sposób nie wpłynie na dostęp do kampanii dla pojedynczego gracza.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

  1. Sniper: Ghost Warrior 3
  2. Playerunknown's Battlegrounds

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

  1. Sword Legacy: Omen zwiastun #2